Którędy i dokąd pojadą tramwaje? Rozmawiamy z miłośnikami komunikacji

Przypominamy, że do 9 października trwają konsultacje w sprawie nowej siatki połączeń po zakończeniu ważnych inwestycji, m.in. rozbudowy ul. Kujawskiej. W ich ramach w  środę  (30 września) odbędzie się kolejne spotkanie z organizacjami pozarządowymi z udziałem mieszkańców. Wspólnie chcemy znaleźć najlepsze rozwiązania.

Bydgoszczanie chcący zgłosić swoje propozycje, mogą do 9 października wypełnić kartę konsultacyjną na www.bydgoszcz.pl/kujawska

Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie torowiska wzdłuż rozbudowywanej ul. Kujawskiej. Za kilka lat natomiast powstanie nowa przeprawa mostowa nad Brdą w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego. Obie inwestycje zmienią dotychczasowy układ komunikacyjny w mieście. Do 9 października zapraszamy do konsultacji społecznych wstępnej koncepcji nowego układu linii tramwajowych i autobusowych. Za nami też już pierwsze spotkanie z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się komunikacją publiczną.

Spotkanie otwarte dla mieszkańców

Dodatkowo członkowie Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych oraz Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego – we współpracy z miastem Bydgoszcz – organizują spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących nowego schematu komunikacji miejskiej po uruchomieniu torowiska na ulicy Kujawskiej, w którym mogą wziąć również mieszkańcy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w najbliższą środę, (30 września), o godz. 17.00 do sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Gdańska 5). Spotkanie zostanie przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego i środków ostrożności - zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Prosimy o przekazanie potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu na mail Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy: rzecznik@piesi.bydgoszcz.pl.

Wstępna koncepcja

Wstępna koncepcja nowego układu linii tramwajowych i autobusowych zakłada skrócenie czasu podróży pomiędzy poszczególnymi osiedlami, szybsze połączenia z Centrum i Fordonem dla mieszkańców Górnego Tarasu (Szwederowo, Wzgórze Wolności, Wyżyny). Jednocześnie kwota nakładów na komunikację zbiorową nie ulegnie zmniejszeniu.  Zwiększony zostanie udział procentowy ekologicznego transportu tramwajowego. Opis wszystkich najważniejszych zmian dostępny jest TUTAJ.Jak zgłosić uwagi?
Bydgoszczanie chcący zgłosić swoje propozycje, mogą do 9 października wypełnić kartę konsultacyjną na www.bydgoszcz.pl/kujawska. Trwa też sesja  Q&A (pytań i odpowiedzi) – pytania można przesyłać na adres konsultacje@um.bydgoszcz.pl. Planowane jest również sesja on-line.

Weryfikacja nowych rozwiązań

W ciągu miesiąca od uruchomienia nowego rozkładu połączeń ankieterzy na przystankach oraz w autobusach i tramwajach zapytają bydgoszczan o opinie dotyczące nowych rozwiązań.Którędy i dokąd pojadą tramwaje? Rozmawiamy z miłośnikami komunikacji  Którędy i dokąd pojadą tramwaje? Rozmawiamy z miłośnikami komunikacji Reviewed by Miasto Bydgoszcz on września 27, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.