Komunikacja po otwarciu ul. Kujawskiej. Q&A Pytania i odpowiedzi.

Przypominamy, że do 9 października  trwają konsultacje dotyczące funkcjonowania docelowego układu linii autobusowych i tramwajowych po zakończeniu inwestycji na ul. Kujawskiej i wybudowaniu nowych mostów pomiędzy Toruńska i Fordońską.   W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną – na pytanie mieszkańców dotyczące inwestycji odpowiadamy w formie internetowego Q&A (pytanie i odpowiedź).


Wstępna koncepcja nowego układu linii tramwajowych i autobusowych zakłada skrócenie czasu podróży pomiędzy poszczególnymi osiedlami, szybsze połączenia z Centrum i Fordonem dla mieszkańców Górnego Tarasu (Szwederowo, Wzgórze Wolności, Wyżyny). Jednocześnie kwota nakładów na komunikację zbiorową nie ulegnie zmniejszeniu. Zwiększony zostanie udział procentowy ekologicznego transportu tramwajowego.  
 
Nową trasą tramwajową wzdłuż ulicy Kujawskiej i Wojska Polskiego kursować mają 3 linie. Zapewnią one mieszkańcom osiedli Górnego Tarasu możliwość swobodnego podróżowania niemal w każdym kierunku miasta i szybszy dojazd do Centrum:
•    Dworca Głównego (linia nr 9 z pętli Glinki),
•    Lasu Gdańskiego (linia nr 11 z pętli Kapuściska),
•    Bielaw (linia nr 2)
•    Fordonu (linia nr 2).
 
Duże zmiany dotyczyć mają też połączeń autobusowych. Więcej szczegółów znajduje się w tekście „Którędy i dokąd pojadą tramwaje?”


Mieszkańcy mogą zgłosić swoje uwagi ws. przebudowy za pośrednictwem karty konsultacyjnej dostępnej www.bydgoszcz.pl/kujawska  lub w formie papierowej złożyć wy Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (ul.Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz). Dodatkowo – w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną – na pytanie mieszkańców dotyczące inwestycji odpowiadamy w formie internetowego Q&A (pytanie i odpowiedź). Pytania dotyczące koncepcji można przesyłać na adres konsultacje@um.bydgoszcz.pl. Zachęcamy do zadawania kolejnych i przesyłania swoich uwag.

Pytania i odpowiedzi:

Gdzie mogę znaleźć całą koncepcję zmian?
•    Koncepcja budowy (pobierz)

Dlaczego linia nr 61 zostanie przekserowana na pl. Kościeleckich?
Na odcinku pomiędzy rondem Kujawskim i Kapuściskami kursować będzie linia nr 11, a na odcinku pomiędzy rondem Kujawskim i węzłem Szarych Szeregów również linie nr 2 i 9. Poza tym połączenie pomiędzy Szwederowem i Kapuściskami zapewni linia nr 53. Zmiana umożliwi bezpośrednie połączenie północnej części Szwederowa z centrum


Jak ma kursować linia nr 2 do czasu wybudowania nowych mostów na Brdzie?
Linia tramwajowa nr 2 kursować będzie z pętli Bielawy do pętli Wyżyny (przez ul. Kujawską). Do czasu zakończenia tej inwestycji linie autobusowe nr 69 i 89 (łączące m.in. Górny Taras z Fordonem) kursować będą z częstotliwością 15/20/30 (w dzień powszedni), w soboty: 20/30, a w niedziele co 30 minut.

Dlaczego do obsługi Łęgnowa planowana jest tylko jedna linia, kiedy na inne pętlę dojeżdżaja po 2-3 linie?

    Obsługę osiedla Łęgnowo zapewni linia tramwajowa nr 6. Odcinek ul. Toruńskiej od ul. Kazimierza Wielkiego do Łęgnowa obsługiwany będzie przez linię nr 6 wyłącznie taborem o zwiększonej pojemności (zestawy dwuwagonowe). Obecnie Łęgnowo jest również obsługiwane przez jedna linię tramwajową. Dodatkowo w ramach zmian na osiedle Łęgnowo planowane jest uruchomienie nowej linii nr 85 z Kapuścisk. W związku z tym dojazd do samej pętli na Łęgnowie będą zapewniać oprócz linii tramwajowej nr 6 także 4 linie autobusowe: 59 (do centrum i na Błonie), 73 (na Kapuściska i do Fordonu), 76 (do ronda Toruńskiego), 85 (na Kapuściska).

Jak obsługiwana ma być Babia Wieś po uruchomieniu ul. Kujawskiej?
Babia Wieś będzie obsługiwana autobusową linia zastępczą trasowaną z ronda Toruńskiego do Babiej Wsi. Docelowo planowane jest skierowanie do jej obsługi linii tramwajowej nr 6.Komunikacja po otwarciu ul. Kujawskiej. Q&A Pytania i odpowiedzi.  Komunikacja po otwarciu ul. Kujawskiej. Q&A Pytania i odpowiedzi. Reviewed by Miasto Bydgoszcz on września 18, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.