Park w Myślęcinku – ostatnie dni konsultacji

Jeszcze tylko przez kilka dni można wypełnić ankietę dotyczącą społecznej wizji zagospodarowania największego parku w mieście. W ramach konsultacji zorganizowaliśmy mobilny punkt konsultacyjny na terenie Myślęcinka oraz warsztaty projektowe w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych. Zachęcamy do wypełnienia elektronicznej ankiety na stronie www.voxly.pl/park.

Przypominamy, że konsultacje społeczne związane są z przystąpieniem do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla terenu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy. Ustalenia miejscowego planu określają, co i gdzie może powstać. Dokument zawiera zapisy, które precyzują jakie obiekty mogą zostać zbudowane na określonym terenie.

W ramach konsultacji zaprosiliśmy mieszkańców w minioną sobotę (16 listopada) do mobilnego punktu konsultacyjnego na terenie parku. Na miejscu urbaniści z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej udzielali szczegółowych informacji na temat konsultacji oraz pomagali wypełnić ankietę. Wydarzeniu towarzyszyła także gra miejska z nagrodami.


Z kolei we wtorek (19 listopada) spotkaliśmy się na warsztatach projektowych w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Uczestnicy warsztatów podzielili się swoją opinią dotyczącą znaczenia parku oraz charakteru jego działalności.


Ankietę w formie papierowej, można pobrać, wypełnić i wrzucić do urny w kasie biletowej Ogrodu Zoologicznego LPKiW Myślęcinek, w Urzędzie Miasta oraz w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy. Do pobrania TUTAJ.

Termin zakończenia konsultacji mija w dniu 29 listopada br.
Więcej informacji na temat konsultacji TUTAJ.

Warto wiedzieć:
Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek to jeden z największych w Polsce parków miejskich. Położony jest zaledwie trzy kilometry od centrum Bydgoszczy, chętnie odwiedzają go bydgoszczanie, okoliczni mieszkańcy i turyści. Piękno natury połączone z bogatą infrastrukturą pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie sportów. Jednym z najpopularniejszych miejsc w parku jest Polana Różopole. To tu odbywają się niezliczone koncerty, zjazdy, festiwale, pikniki i wydarzenia sportowe. To także ulubione miejsce wypoczynku, relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu, wśród odwiedzających park.
Park w Myślęcinku – ostatnie dni konsultacji Park w Myślęcinku – ostatnie dni konsultacji Reviewed by Miasto Bydgoszcz on listopada 20, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.