Wspólnie zadbajmy o Myślęcinek – wypowiedz się w konsultacjach!

Rozpoczynamy konsultacje dotyczące społecznej wizji zagospodarowania i funkcjonowania Myślęcinka - największego parku w mieście. Swoją opinią na temat Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” można podzielić się od poniedziałku, 7 października do 29 listopada 2019 r.
ankieta elektroniczna znajduje się na stronie https://voxly.pl/park

Konsultacje społeczne związane są z przystąpieniem do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla terenu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy. Ustalenia miejscowego planu określają, co i gdzie może powstać. Dokument zawiera zapisy, które precyzują jakie obiekty mogą zostać zbudowane na określonym terenie.
- Stworzenie projektu planu miejscowego dla terenu miejskiego parku Myślęcinek, poprzedzone jest konsultacjami społecznymi, bo chcemy, aby Bydgoszczanie współuczestniczyli w procesie powstania koncepcji wskazującej kierunki i obszary, w których powinien rozwijać się park – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

O czym będziemy rozmawiać?

W konsultacjach chcemy poznać zdanie mieszkańców na temat charakteru parku: czy chcą, by park był otwartą i niezagospodarowaną przestrzenią, czy woleliby wyposażyć go w atrakcje i nowe elementy zagospodarowania. Zapytamy o  ulubione miejsca w parku, ale też o kwestie dotyczące trudności w użytkowaniu parku, czy też o potrzebę wprowadzenia nowych tras pieszych, rowerowych, rolkowych, które będzie można wskazać na interaktywnej mapie.

Wypełnij ankietę! Chętnie poznamy Twoje zdanie – podziel się nim wypełniając elektroniczną ankietę na stronie https://voxly.pl/park lub ankietę w formie papierowej, którą można pobrać, wypełnić i wrzucić do urny w kasie biletowej Ogrodu Zoologicznego LPKiW Myślęcinek, w Urzędzie Miasta oraz w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy.

Konsultacje społeczne prowadzone są w ramach projektu "Przestrzeń dla partycypacji 2", we współpracy z Fundacjami: "Stocznia" oraz "Pracownia Zrównoważonego Rozwoju", 

Do udziału w konsultacjach społecznych zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy  i okolic w dniach od 7 października – 29 listopada 2019 r.

W ramach konsultacji zaprosimy też mieszkańców na warsztaty – spotkamy się w Myślęcinku i porozmawiamy o możliwościach rozwoju parku.

Warto wiedzieć:

Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek to jeden z największych w Polsce parków miejskich. Położony jest zaledwie trzy kilometry od centrum Bydgoszczy, chętnie odwiedzają go bydgoszczanie, okoliczni mieszkańcy i turyści. Piękno natury połączone z bogatą infrastrukturą pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie sportów. Jednym z najpopularniejszych miejsc w parku jest Polana Różopole. To tu odbywają się niezliczone koncerty, zjazdy, festiwale, pikniki i wydarzenia sportowe. To także ulubione miejsce wypoczynku, relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu, wśród odwiedzających park.

Do pobrania:
Ankieta papierowa (WORD) 
Załącznik do ankiety MAPA
Wspólnie zadbajmy o Myślęcinek – wypowiedz się w konsultacjach! Wspólnie zadbajmy o Myślęcinek – wypowiedz się w konsultacjach! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on października 04, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.