Park w Myślęcinku – dziękujemy za udział w konsultacjach

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące społecznej wizji zagospodarowania i funkcjonowania Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Łącznie otrzymaliśmy ponad pół tysiąca ankiet. Dziękujemy wszystkim bydgoszczanom, którzy podzielili się swoją opinią dotyczącą Parku. 


Konsultacje społeczne związane były z przystąpieniem do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla terenu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy. Ustalenia miejscowego planu określają, co i gdzie może powstać. Dokument zawiera zapisy, które precyzują jakie obiekty mogą zostać zbudowane na określonym terenie. W konsultacjach chcieliśmy dowiedzieć się, jak zachęcić bydgoszczan do jeszcze większego korzystania z uroków przyrody parku, a także  jakie jest zdanie mieszkańców na temat charakteru parku: czy chcą, by park był otwartą i niezagospodarowaną przestrzenią, czy woleliby wyposażyć go dodatkowe w atrakcje i nowe elementy zagospodarowania. Zapytaliśmy o  ulubione miejsca w parku, ale też o kwestie dotyczące trudności w użytkowaniu, czy też o potrzebę wprowadzenia nowych tras pieszych, rowerowych, rolkowych, które można było wskazać na interaktywnej mapie.

W ramach konsultacji mieszkańcy mogli wypełnić ankietę (zarówno w wersji papierowej i elektronicznej). Ponadto zorganizowaliśmy mobilny punkt konsultacyjny na terenie Myślęcinka połączony z grą miejską oraz warsztaty projektowe w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Konsultacje społeczne zostały przeprowadzone w ramach projektu "Przestrzeń dla partycypacji 2", we współpracy z Fundacjami: "Stocznia" oraz "Pracownia Zrównoważonego Rozwoju".

Warto wiedzieć:
Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek to jeden z największych w Polsce parków miejskich. Położony jest zaledwie trzy kilometry od centrum Bydgoszczy, chętnie odwiedzają go bydgoszczanie, okoliczni mieszkańcy i turyści. Piękno natury połączone z bogatą infrastrukturą pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie sportów. Jednym z najpopularniejszych miejsc w parku jest Polana Różopole. To tu odbywają się niezliczone koncerty, zjazdy, festiwale, pikniki i wydarzenia sportowe. To także ulubione miejsce wypoczynku, relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu, wśród odwiedzających park.
Park w Myślęcinku – dziękujemy za udział w konsultacjach Park w Myślęcinku – dziękujemy za udział w konsultacjach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on grudnia 02, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.