Nowe drogi rowerowe- zapraszamy na spotkanie on-line

W czwartek (6 lipca) zapraszamy na spotkanie konsultacyjne dotyczące wstępnej dokumentacji nowych dróg rowerowych, które pozwolą lepiej skomunikować istniejące trasy na osiedlach Tatrzańskim, Terenów Nadwiślańskich, Leśnym, Bielawach, Bocianowie oraz Zimnych Wodach. Trwające do 17 lipca konsultacje to najlepszy moment na zgłoszenie swoich uwag oraz zapoznanie się z proponowanymi rozwiązaniami. Swoje uwagi można zgłosić na karcie konsultacyjnej na stronie www.bydgoszcz.pl/rowery. Zachęcamy do przesyłania pytań do przedstawionych koncepcji.Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu, dlatego konsekwentnie rozbudowujemy rowerową infrastrukturę. Obecnie trwają prace nad projektami między innymi trzech inwestycji. Ich wspólnym celem jest zwiększenie spójności naszej sieci ścieżek. W konsultacjach rozmawiamy o budowie następujących dróg rowerowych:


  • na odcinku ul. Sudeckiej - Wyzwolenia - Pelplińskiej (os. Tatrzańskie, os. Terenów Nadwiślańskich)
  • wzdłuż ulicy Kieleckiej (os. Zimne Wody Czersko Polskie)
  • wzdłuż ulicy Sułkowskiego (os. Leśne, os. Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, os. Bielawy)


Łączymy Bydgoszcz


W Fordonie zaprojektowana została trasa od pętli Tatrzańskie wzdłuż ulicy Pelplińskiej, Wyzwolenia i Sudeckiej do granicy miasta, gdzie połączy się z istniejącą drogą rowerową na terenie gminy Osielsko. Dokumentacja zakłada budowę infrastruktury po północnej stronie ul. Sudeckiej, wschodniej stronie ul. Wyzwolenia przy komisariacie oraz po obu stronach ul. Pelplińskiej. Pomiędzy komisariatem policji oraz ul. Geodetów projektowany jest wspólny ciąg pieszo-rowerowy.


Na Leśnym powstaną drogi rowerowe po obu stronach ul. J. Sułkowskiego od Kamiennej do ronda Żołnierzy Górników. Na odcinku pomiędzy Bielawami i Bocianowem od ul. K. Chodkiewicza w stronę Cichej zaprojektowano natomiast jednokierunkowy pas rowerowy. W ten sposób powstanie brakujące połączenie pomiędzy ul. Ogińskiego, K. Chodkiewicza,  Kamienną i dworcem Leśne, gdzie w ostatnich latach wybudowane zostały drogi rowerowe. Nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu J. Sułkowskiego i Czerkaskiej, która powstanie jeszcze w tym roku uwzględni już planowane drogi rowerowe. Więcej informacji o tej inwestycji znajduje się TUTAJ.


Nowa droga pieszo-rowerowa rowerowa została zaprojektowana też wzdłuż ul. Kieleckiej (po stronie zachodniej). Umożliwi ona rowerzystom bezpieczne podróże pomiędzy ul. Sporną i F. Dachtery, gdzie funkcjonują już drogi rowerowe. Spójność całej trasy gwarantować ma także dobudowanie ciągu pieszo-rowerowego po południowej stronie u. Toruńskiej pomiędzy Kielecką i Sporną.


Czas na konsultacje


Konsultacje trwają  do 17 lipca  br. Mają zasięg ogólnomiejski, są skierowane do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. To najlepszy moment na zgłoszenie swoich uwag oraz zapoznanie się z proponowanymi rozwiązaniami. Swoje opinie mieszkańcy będą mogli wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej (w wersji elektronicznej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/rowery) lub przekazać na adres ZDMiKP (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz).


W czwartek, 6 lipca o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie on-line dla mieszkańców na profilu Bydgoskie Konsultacje na facebooku: www.facebook.com/bydgoskiekonsultacje. Zachęcamy do przesyłania pytań do przedstawionych koncepcji. na adres konsultacje@um.bydgoszcz.pl. Pliki do pobrania z proponowanymi rozwiązaniami projektowymi znajdują się TUTAJ.

Nowe drogi rowerowe- zapraszamy na spotkanie on-line  Nowe drogi rowerowe- zapraszamy na spotkanie on-line Reviewed by Miasto Bydgoszcz on lipca 04, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.