Nowe drogi rowerowe- zapraszamy na konsultacje

Projektanci opracowali wstępną dokumentację nowych dróg rowerowych, które pozwolą lepiej skomunikować istniejące trasy na osiedlach Tatrzańskim, Trenów Nadwiślańskich, Leśnym, Bielawach, Bocianowie  oraz Zimnych Wodach. Zapraszamy bydgoszczan na konsultacje społeczne. To najlepszy moment na zgłoszenie swoich uwag oraz zapoznanie się z proponowanymi rozwiązaniami. Swoje uwagi można zgłosić na karcie konsultacyjnej na stronie www.bydgoszcz.pl/rowery. Zapraszamy też na spotkanie online.
Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu, dlatego konsekwentnie rozbudowujemy rowerową infrastrukturę. Obecnie trwają prace nad projektami między innymi trzech inwestycji. Ich wspólnym celem jest zwiększenie spójności naszej sieci ścieżek.

W konsultacjach rozmawiamy o budowie następujących dróg rowerowych:


- na odcinku ul. Sudeckiej - Wyzwolenia - Pelplińskiej (os. Tatrzańskie, os. Terenów Nadwiślańskich)

- wzdłuż ulicy Kieleckiej (os. Zimne Wody Czersko Polskie)

- wzdłuż ulicy Sułkowskiego (os. Leśne, os. Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, os. Bielawy)


Łączymy Bydgoszcz


W Fordonie zaprojektowana została trasa od pętli Tatrzańskie wzdłuż ulicy Pelplińskiej, Wyzwolenia i Sudeckiej do granicy miasta, gdzie połączy się z istniejącą drogą rowerową na terenie gminy Osielsko. Dokumentacja zakłada budowę infrastruktury po północnej stronie ul. Sudeckiej, wschodniej stronie ul. Wyzwolenia przy komisariacie oraz po obu stronach ul. Pelplińskiej. Pomiędzy komisariatem policji oraz ul. Geodetów projektowany jest wspólny ciąg pieszo-rowerowy.


Na Leśnym powstaną drogi rowerowe po obu stronach ul. J. Sułkowskiego od Kamiennej do ronda Żołnierzy Górników. Na odcinku pomiędzy Bielawami i Bocianowem od ul. K. Chodkiewicza w stronę Cichej zaprojektowano natomiast jednokierunkowy pas rowerowy. W ten sposób powstanie brakujące połączenie pomiędzy ul. Ogińskiego, K. Chodkiewicza,  Kamienną i dworcem Leśne, gdzie w ostatnich latach wybudowane zostały drogi rowerowe. 


Nowa droga pieszo-rowerowa rowerowa została zaprojektowana też wzdłuż ul. Kieleckiej (po stronie zachodniej). Umożliwi ona rowerzystom bezpieczne podróże pomiędzy ul. Sporną i F. Dachtery, gdzie funkcjonują już drogi rowerowe. Spójność całej trasy gwarantować ma także dobudowanie ciągu pieszo-rowerowego po południowej stronie u. Toruńskiej pomiędzy Kielecką i Sporną.


Czas na konsultacje


Konsultacje odbędą się w terminie od 26 czerwca do 17 lipca  br. Będą miały zasięg ogólnomiejski, skierowany do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. To najlepszy moment na zgłoszenie swoich uwag oraz zapoznanie się z proponowanymi rozwiązaniami. Swoje opinie mieszkańcy będą mogli wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej (w wersji elektronicznej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/rowery) lub przekazać na adres ZDMiKP (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz).


Dodatkowo, w czwartek, 6 lipca o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie on-line dla mieszkańców na profilu Bydgoskie Konsultacje na facebooku: www.facebook.com/bydgoskiekonsultacje. Pliki do pobrania z proponowanymi rozwiązaniami projektowymi znajdują się TUTAJ.


Warto wiedzieć:

W tym roku długość rowerowych tras w Bydgoszczy wzrośnie o 13 kilometrów. Wiele nowych rowerowych inwestycji jest już na finiszu. Pomogą nie tylko nowe inwestycje, ale także zmiany w organizacji ruchu wprowadzane aktualnie na terenie Śródmieścia. Już teraz mamy 124 kilometry rowerowych dróg. Więcej informacji o realizowanych w tym roku inwestycjach rowerowych znajduje się TUTAJ.Nowe drogi rowerowe- zapraszamy na konsultacje  Nowe drogi rowerowe- zapraszamy na konsultacje Reviewed by Miasto Bydgoszcz on czerwca 25, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.