Centrum Seniorów "Dworcowa 3". Czekamy na opinie

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Bydgoszczy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących ustalenia projektu Regulaminu Centrum Seniorów „Dworcowa 3”. Start w poniedziałek, 15 maja. Konsultacje potrwają do 5 czerwca.  Karta konsultacyjna jest na stronie www.bydgoszcz.pl/centrumseniora
- Centrum Seniora przy ul. Dworcowej 3 ma być miejscem skierowanym do starszych bydgoszczan. To szczególna grupa, osoby z doświadczeniem i życiową mądrością, z której powinniśmy czerpać. Chcemy stworzyć dla nich miejsce, w którym będą mogli miło i komfortowo spędzić czas, aktywizować się na różnego rodzaju zajęciach. Będą mogli przyjść z całą rodziną, wypić dobrą kawę, porozmawiać ale też zawrzeć nowe znajomości. Zależy nam, żeby to miejsce jak najlepiej odpowiadało na potrzeby i oczekiwania bydgoskich seniorów. Cały obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawności i ograniczeniami ruchowymi – mówi zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.


Konsultacje odbędą się w terminie od 15 maja do 5 czerwca 2023 roku. Ich celem jest poznanie opinii mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy na temat przyszłych funkcji obiektu i zasad jego udostępniania. Centrum otwarte zostanie przy ul. Dworcowej 3 i będzie przestrzenią dedykowaną działaniom z seniorami i dla seniorów. Uczestnicy konsultacji będą mieli możliwość złożenia uwag i opinii na temat projektu Regulaminu za pomocą karty konsultacyjnej oraz podczas organizowanych spotkań konsultacyjnych.


Celem istnienia Centrum Seniorów „Dworcowa 3” jest wspieranie i propagowanie aktywności senioralnej, ale wyłącza się działania o charakterze politycznym, religijnym oraz komercyjnym. W ramach Centrum seniorzy będą mieli dostęp do sali konferencyjnej, sali szkoleniowej oraz sprzętu multimedialnego. Centrum będzie również wspierać aktywności bydgoskich organizacji pozarządowych, poprzez udostępnianie zasobów, doradztwo, udzielanie informacji, promocję działań organizacji, wspieranie relacji międzypokoleniowych, działania na rzecz rozwoju i promocji wolontariatu oraz integrację społeczności lokalnej.


Konsultacje społeczne mają na celu dostosowanie działania Centrum do oczekiwań osób w wieku emerytalnym. Udział w konsultacjach jest otwarty dla każdego mieszkańca Bydgoszczy, a ich zasięg będzie ogólnomiejski. Włączając w proces podejmowania decyzji wszystkich mieszkańców, dajemy możliwość wyrażenia swoich opinii i uwag zarówno obecnym, jak i przyszłym seniorkom i seniorom.


Narzędzia konsultacyjne:

  • karta konsultacyjna www.bydgoszcz.pl/centrumseniora
  • spotkanie dla mieszkańców i mieszkanek Bydgoszczy (23 maja w godz. 12-13 i 31 maja w godz. 15-16). Spotkania odbędą się sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. 

Opinie i uwagi do regulaminu najprościej zgłosić będzie można na ankiecie dostępnej elektronicznie na stronie www.bydgoszcz.pl/centrumseniora lub w wersji papierowej w BCOPiW.  

Projekt regulaminu do pobrania TUTAJ. 

 

 

Centrum Seniorów "Dworcowa 3". Czekamy na opinie  Centrum Seniorów "Dworcowa 3". Czekamy na opinie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on maja 10, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.