Weryfikacja obywatelska– czekamy na opinie od mieszkańców

Zgłoszone w ramach BBO projekty mogą zostać już teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 15 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska  od 16 lipca prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.Weryfikacja prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. Pod koniec roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2023 roku.

Projekty obecnie są  sprawdzane pod względem formalnym i merytorycznym, m.in. czy projekt jest zgodny z zasadami określonymi w zarządzeniu, czy nie narusza obowiązujących przepisów prawa, techniczne lub technologiczne możliwości realizacji projektu oraz czy koszt nie przekracza limitu pieniędzy przeznaczonych na dana kategorię projektu.

Dodatkowo zapraszamy także do weryfikacji obywatelskiej, która polega na przekazaniu opinii mieszkańców na temat zgłoszonych w tej edycji projektów. W poprzednich edycjach uwagi bydgoszczan pomogły między innymi wybrać lepszą lokalizację dla części zadań oraz zachować więcej terenów zielonych.

Do 15 października czekamy na opinie. Weryfikacja prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Lista wszystkich zgłoszonych pomysłów przez mieszkańców dostępna jest TUTAJ.Kolejne etapy 10. edycji BBO

•    Ocena  projektów przez Zespół ds. weryfikacji projektów-  do 10 listopada 2022 r.
•    Weryfikacja obywatelska: od 16 lipca 2022 r. do 15 października 2022 r.
•    Głosowanie mieszkańców na projekty: od  15 listopada2021 r.  do  15 grudnia 2022 r.
•    Ogłoszenie listy zwycięskich  projektów, które trafią do realizacji: do  15 stycznia 2023 r.
 

 

Weryfikacja obywatelska– czekamy na opinie od mieszkańców  Weryfikacja obywatelska– czekamy na opinie od mieszkańców Reviewed by Miasto Bydgoszcz on lipca 15, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.