GłosujeMY, by zmieniać nasze osiedla!

Do 30 grudnia trwa głosowanie na pomysły zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 337 różnorodnych projekty. Bydgoszczanie zdecydują co będzie realizowane w 2022 roku - mają do wydania blisko 16 milionów złotych. Głosowanie elektroniczne zajmuje kilka minut, zagłosuj na: www.bydgoszcz.pl/BBO- Każdego roku w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski bierze udział kilkadziesiąt tysięcy bydgoszczan – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. -  Chcą bezpośrednio decydować o kolejności zadań realizowanych przez miasto. Dlatego mimo rządowych cięć dla samorządów, nawet kosztem innych wydatków nadal zabezpieczamy pulę 16 mln na przedsięwzięcia najbliższe mieszkańcom.  Dokonaliśmy tego przy galopującej inflacji i obniżonych dochodach. Niestety wiele oczekiwanych, dużych inwestycji, do których przygotowywaliśmy się od kilku lat zależy od  centralnego planowania rządzącej partii. Tam nie obowiązują transparentne kryteria jak w BBO, nie ma miejsca na konsultacje  z mieszkańcami.

337 zadań i projektów

Głosowanie na pomysły zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa do 30 grudnia. Do wyboru jest 337 różnorodnych projektów. Głosowanie elektroniczne zajmuje kilka minut, zagłosuj na: www.bydgoszcz.pl/BBO. Głosując wybieramy po jednym zadaniu w trzech różnych kategoriach: projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. W sumie do wydania mamy ponad 16 milionów złotych.

  •     liczba projektów poddanych pod głosowanie 337
  •     małe projekty społeczne 76
  •     osiedlowe 243
  •     ponadosiedlowe 18

 

Najwięcej projektów dotyczy poszczególnych osiedli. Ważną kategorią są zadania ponadosiedlowe, o charakterze ogólnomiejskim. W tym roku jest ich jest 18. Wśród propozycji znajdziemy m.in. te o charakterze rekreacyjnym, sportowym, a także rewitalizacje terenów zielonych i propozycje ekologicznych rozwiązań w mieście. Im większa kwota na zadanie, tym efekt jest bardziej spektakularny. Jednak Bydgoski Budżet Obywatelski jest także po to, żeby integrować bydgoszczan. Taką rolę spełniają inwestycje z najmłodszej kategorii, która jest w Programie od zeszłego roku – małe projekty społeczne. Wartość zadania to kilkadziesiąt tysięcy złotych, dzięki którym możemy zorganizować wydarzenia m.in. dla dzieci, młodzieży i seniorów. Tematyka i forma są dowolne. Mogą to być warsztaty, festyn, koncert, spotkanie. W tym roku wybieramy spośród 76 propozycji. Do realizacji trafią projekty z największą liczbą głosów oddanych w poszczególnych kategoriach. Limitem są pieniądze przeznaczone na daną kategorię lub osiedle. Środki na poszczególne osiedla uwzględniają liczbę mieszkańców na danym osiedlu.

 


Głosujemy przez cały grudzień

Głosowanie odbywa się w dniach 1-30 grudnia br. do północy, za pośrednictwem strony:  www.bydgoszcz.pl/bbo. Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy. Wyniki poznamy do 20 stycznia 2022 roku. Z myślą o osobach , które nie maja dostępu do sieci umożliwimy również głosowanie przez za pośrednictwem infolinii. Dzwoniąc w dni robocze w godz. 8-16 na numery telefonów 52- 51-53-555 i 660-240-004 będzie można zagłosować na dostępne zadania i projekty. Poza tym stoiska, gdzie pracownicy Urzędu Miasta pomogą zagłosować, pojawią się w galeriach handlowych w pierwsze trzy soboty grudnia w godzinach 10-13 w Centrum Handlowym Rondo i Centrum Handlowym Focus.Potrzebujesz pomocy w głosowaniu?

Mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mają dostępu do Internetu mogą liczyć na pomoc. Czekamy pod numerem telefonu:  660 240 004. Jeśli masz pytania napisz do nas: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. Zapraszamy również do kontaktu.


 

Promuj projekty!

Zachęcamy do promowania projektów poddanych pod głosowanie. Sposobów może być wiele i zależą tylko od kreatywności i zaangażowania zwolenników poszczególnych projektów. Poniżej znajduje się plakat do pobrania, który można wywiesić w ogólnodostępnych miejscach i tym samym zachęcić swoich sąsiadów, rodzinę, znajomych czy przyjaciół do głosowania na konkretne projekty.

     Plakat projektodawcy (pobierz)

GłosujeMY, by zmieniać nasze osiedla!  GłosujeMY, by zmieniać nasze osiedla! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on grudnia 02, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.