WybraliśMY priorytetowe inwestycje

Mieszkańcy Bydgoszczy wskazali priorytetowe inwestycje na najbliższe lata. W pierwszej kolejności realizowane będą: rewitalizacja nabrzeży Brdy, przebudowa ul. Nakielskiej i rewitalizacja Kanału Bydgoskiego. W konsultacjach wzięło udział ponad 17 tysięcy mieszkańców. Wybieramy najważniejsze zadania, ze względu na rządowe ograniczenia finansowania samorządów. 

- Jeszcze raz dziękuję  mieszkańcom, którzy zagłosowali, a także wszystkim społecznikom promującym plebiscyt – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. –  Te wyniki  nabierają coraz większego znaczenia. Z ostatniej informacji Ministerstwa Finansów  wynika, że do budżetu miasta wpłynie około 100 milionów zł mniej, jeśli rząd zrealizuje swoje plany. Protestujemy wspólnie z innymi polskimi samorządami. Jednocześnie, musimy przygotować się do rządowych cięć wydatków na funkcjonowanie samorządu. Trudno zaakceptować te ograniczenia, kiedy jednocześnie rządowe miliardy złotych są wydawane na tak kontrowersyjne pomysły jak przekop Mierzei Wiślanej czy centralne lotnisko w Baranowie. W Bydgoszczy nadal  będziemy racjonalnie inwestować publiczne środki w projekty najbardziej oczekiwane i wskazywane przez mieszkańców. Cieszę się, że w głosowaniu tak dużą liczbę głosów zdobyły zadania związane z rewitalizacją terenów rekreacyjnych. Dużo inwestycji tego typu już zrealizowaliśmy, kolejne związane z nabrzeżami Brdy i Kanału Bydgoskiego uzupełnią te działania. Wynik głosowania otwiera również drogę do przebudowy ul. Nakielskiej. Informacje o stopniu przygotowania do realizacji inwestycji przedstawimy na najbliższej Sesji Rady Miasta.

Bydgoszczanie oddali 46,5 tysiąca głosów. Największą liczbę otrzymało zadanie związane z rewitalizacją nabrzeży Brdy. Na podium znalazła się również przebudowa ul. Nakielskiej oraz rewitalizacja Kanału Bydgoskiego. Łącznie w konsultacjach wzięło udział ponad 17 tysięcy osób.
Konsultacje rozpoczęły się 22 marca, zakończyły 21 maja br. Miały zasięg ogólno miejski - były skierowane do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Ograniczenia środków dla samorządów spowodowane niekorzystnymi zmianami w prawie krajowym oraz dodatkowymi wydatkami związanymi z sytuacją epidemiczną oznaczały zmiany w wieloletnich programach inwestycyjnych wszystkich dużych miast, także Bydgoszczy. Dlatego wspólnie z mieszkańcami chcieliśmy zdecydować, które zadania są najpilniejsze. Do  przyszłorocznego budżetu wprowadzimy zwycięskie projekty. Jednocześnie realizowane będziemy też inne inwestycje, na które miasto pozyskuje środki zewnętrzne. W ramach konsultacji odbyła się seria spotkań on-line dla mieszkańców na miejskim profilu na Facebooku, w których do dyskusji o każdej inwestycji zaprosiliśmy ekspertów i przedstawicieli strony społecznej. Żeby zachęcić bydgoszczanki i bydgoszczan do udziału w  konsultacjach przeprowadziliśmy też  szeroką akcję informacyjną.
Tabela z wynikami głosowania:WybraliśMY priorytetowe inwestycje  WybraliśMY priorytetowe inwestycje Reviewed by Miasto Bydgoszcz on czerwca 02, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.