WybieraMY najważniejsze inwestycje. Basen na Leśnym

Do 21 maja trwa głosowanie, w którym mieszkańcy wskazują kolejność realizacji zadań finansowanych z budżetu miasta w kolejnych latach. Wśród 15 propozycji znalazł się pomysł budowy osiedlowego basenu na osiedlu Leśnym. Zapraszamy we wtorek 11 maja o godz. 16.30 na spotkanie on-line. Inwestycje typujemy na www.bydgoszcz.pl/wybieraMY.Teren na budowę basenu zarezerwowany jest przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Czerkaskiej. Dwukondygnacyjny obiekt będzie pełnił rolę szkolnego i osiedlowego centrum sportowego.

W ostatnich latach, w oparciu o prognozowane dochody miasta, powstały projekty pięciu basenów. Cztery są realizowane. Z pływalni na Błoniu i Kapuściskach korzystają już mieszkańcy. Wkrótce otwarty zostanie basen na Tatrzańskim, w budowie jest basen na Miedzyniu. Budowa ostatniej pływalni - na Leśnym - jest większym wyzwaniem, ze względu na ograniczenie dochodów miasta, czyli mniej pieniędzy na miejskie inwestycje, niż przed zmianami prawa krajowego i pandemią.

Dla połączenia szkoły ZSO nr 7 z budynkiem basenu został zaprojektowany łącznik. W hali znajdzie się basen o wymiarach 25 x 12,5 m, z sześcioma torami. Zostanie wyposażony w podnośnik dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Zaprojektowano również kompleks brodzików dla najmłodszych. Strefa dziecięca zostanie wyposażona w wiele atrakcji. Dodatkowo zaplanowana została część wypoczynkowa z wannami SPA. W kompleksie, oprócz strefy hali basenowej, wydzielone zostaną też strefy: wejściowa, fitness, szatni z węzłem sanitarnym, techniczna i administracyjna.

Dotychczas wybudowane pływalnie kosztowały w granicach 18-32 mln zł, w zależności od wielkości basenu oraz sytuacji na rynku budowlanym.

Dowiedz się więcej

Spotkanie konsultacyjne w sprawie budowy basenu oraz otwartych kąpielisk odbędzie się we wtorek, 11 maja o godz. 16.30. W spotkaniu, w formule online, weźmie udział zastępca prezydenta Michał Sztybel oraz Janusz Kitajgrodzki i Jakub Kubiński. Już teraz zapraszamy do wysyłania pytań na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl.

Spotkanie online na: www.facebook.pl/bydgoszczpl-11.05 (wtorek), godz. 16.30.

Jak zagłosować?

Ograniczenie środków dla samorządów przez rząd oraz dodatkowe wydatki związane z sytuacją epidemiczną oznaczają dużo zmian w wieloletnim programie inwestycyjnym wszystkich dużych miast, również Bydgoszczy. Chcemy wspólnie z mieszkańcami zdecydować, które zadania są najpilniejsze.
 
Konsultacje trwają do 21 maja br. Mają zasięg ogólnomiejski, są skierowane do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Opinie można wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/wybieraMY. Spośród 15 propozycji możemy wybrać maksymalnie 3 inwestycje. Wypełnioną kartę konsultacyjną można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz).


WybieraMY najważniejsze inwestycje. Basen na Leśnym WybieraMY najważniejsze inwestycje. Basen na Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on maja 07, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.