WybieraMY najważniejsze inwestycje. Park Akademicki w nowej odsłonie

Do 21 maja trwa głosowanie, w którym mieszkańcy wskazują kolejność realizacji zadań finansowanych z budżetu miasta w kolejnych latach. Wśród 15 propozycji znalazła się rewitalizacja Parku Akademickiego w Fordonie. Inwestycja będzie przedmiotem spotkania na naszym miejskim Facebooku, które odbędzie się 15 kwietnia o godz. 16.30. Inwestycje typujemy na www.bydgoszcz.pl/wybieraMY.

To będzie nowa przestrzeń sportowo-rekreacyjna w Fordonie. W ciągu ostatnich lat miasto opracowało koncepcję i inwentaryzację przyrodniczą terenu pogórniczego przy ul. Rejewskiego (po drugiej stronie hipermarketu Auchan). Obecnie to zielony teren z oczkami wodnymi. Aktualne pozwolenie na rewitalizację umożliwia powstanie w tym miejscu Parku Akademickiego. Do tej pory nie udało się jednak pozyskać zewnętrznego dofinansowania na utworzenie parku, od czego uzależniona była realizacja inwestycji. Koszt w poprzednich latach oszacowano na 8,5 mln zł.


Koncepcja utworzenia Parku Akademickiego przewiduje zagospodarowanie i udostępnienie mieszkańcom zieleni, fragmentu lasu oraz niezagospodarowanych zbiorników wodnych. Mieszkańcy będą mogli korzystać z naturalnych walorów przyrodniczych tego miejsca.


Przewiduje się budowę 15-metrowej drewnianej wieży widokowej, pomostów i przejść dla zwierząt. Na całym terenie powstaną nowe ciągi pieszo-rowerowe wraz z elementami małej architektury, w tym ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Teren zostanie oświetlony i wyposażony w parking dla samochodów ze stanowiskami dla osób z niepełnosprawnościami. Dojazd do parku zaplanowano od strony ul. Rejewskiego. Tereny Parku Akademickiego mają status użytku ekologicznego, a na jego terenie występują chronione gatunki zwierząt.


Spotkanie konsultacyjne w sprawie rewitalizacji Parku Akademickiego oraz odbudowy zachodniej pierzei Starego Rynku odbędzie się, w czwartek 15 kwietnia o godz. 16.30. W spotkaniu, w formule online weźmie udział m.in. Jan Kwiatoń, przewodniczący rady osiedla Nowy Fordon i Michał Sztybel, zastępca prezydenta. Już teraz zapraszamy do wysyłania pytań na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl.

Spotkanie online na: www.facebook.pl/bydgoszczpl, 15.04 (czwartek), godz. 16.30


Weź udział w konsultacjach

Ograniczenie środków dla samorządów przez rząd oraz dodatkowe wydatki związane z sytuacją epidemiczną oznaczają dużo zmian w wieloletnim programie inwestycyjnym wszystkich dużych miast, również Bydgoszczy. Chcemy wspólnie z mieszkańcami zdecydować, które zadania są najpilniejsze.

Konsultacje trwają do 21 maja br. Mają zasięg ogólnomiejski, są skierowane do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Opinie można wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/wybieraMY. Spośród 15 propozycji możemy wybrać maksymalnie 3 inwestycje. Wypełnioną kartę konsultacyjną można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz)

 

WybieraMY najważniejsze inwestycje. Park Akademicki w nowej odsłonie  WybieraMY najważniejsze inwestycje. Park Akademicki w nowej odsłonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on kwietnia 13, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.