WybieraMY! Budowa drogi rowerowej i chodnika wzdłuż Trasy Uniwersyteckiej

W ramach konsultacji społecznych online dotyczących priorytetowych zadań inwestycyjnych zagłosować można na m.in. na dedykowaną pieszym i rowerzystom drogę wzdłuż Trasy Uniwersyteckiej.

Marek Stanek, naczelnik wydziału przygotowania inwestycji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przypomniał, że drogowcy kilka lat temu mieli opracowaną koncepcję infrastruktury rowerowej w tym miejscu. - Analizowanych było kilka wariantów kładki – mówił Marek Stanek. - Wstępnie ustaliliśmy, że najbardziej kompromisowym pomysłem byłoby rozwiązanie w postaci kładki niedaleko Mostu Uniwersyteckiego, jednak niezależnej od niego. Będziemy to jeszcze analizować przed dalszymi pracami, chociażby na spotkaniu zespołu ds. polityki rowerowej. Być może jakieś pomysły podsuną nam państwo podczas konsultacji – podkreślał naczelnik wydziału przygotowania inwestycji ZDMiKP, dodając, że brakujący fragment infrastruktury pozwoli rowerzystom na bezpieczny dojazd w okolice ulicy Jagiellońskiej i połączyć się z infrastrukturą, którą drogowcy będą wykonywali na ciągu ulic: Sienki, Moniuszki i Skłodowskiej.


- Infrastruktura zapewni nam ciągłość tego, co wykonaliśmy na Trasie Uniwersyteckiej, przy ulicy Glinki, by wiaduktem nad al. Jana Pawła II można było kontynuować podróż w kierunku centralnej części osiedla – tłumaczył Marek Stanek.

Konsultacje społeczne związane są z wyborem przez mieszkańców kolejności realizacji inwestycji miasta Bydgoszczy. Ograniczenie środków finansowych dla samorządów związane jest z niekorzystnymi zmianami w prawie krajowym oraz dodatkowymi wydatkami związanymi z sytuacją epidemiczną. Skutkiem są zmiany w wieloletnich programach inwestycyjnych wszystkich dużych miast, także Bydgoszczy. Dlatego chcemy wspólnie z mieszkańcami zdecydować, które zadania są najpilniejsze. Szczegóły i karta konsultacyjna znajdują się na stronie www.bydgoszcz.pl/wybieramyWybieraMY! Budowa drogi rowerowej i chodnika wzdłuż Trasy Uniwersyteckiej    WybieraMY! Budowa drogi rowerowej i chodnika wzdłuż Trasy Uniwersyteckiej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on kwietnia 22, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.