Trwają konsultacje w sprawie drogi rowerowej w Myślęcinku. Pytania i odpowiedzi.

 

 

Przypominamy, że do końca miesiąca trwają konsultacje dotyczące  budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Jeździeckiej pomiędzy Myslęcinkiem i Niemczem. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną – na pytanie mieszkańców dotyczące inwestycji odpowiadamy w formie internetowego Q&A (pytanie i odpowiedź).

Rowerowa inwestycja zlokalizowana zostanie w północnej części miasta, przy granicy z miejscowościami Niemcz i Osielsko. Łączna długość projektowanego ciągu pieszo-rowerowego wynosi około 2,3 km, a typowa szerokość to 3 m. Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Inwestycja obejmuje budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od ul. Podkowa do ul. Gdańskiej z nawiązaniem do istniejącego fragmentu pomiędzy ulicą Bydgoską, a Słowackiego w Niemczu.

Mieszkańcy mogą zgłosić swoje uwagi ws. przebudowy za pośrednictwem karty konsultacyjnej dostępnej www.bydgoszcz.pl/jezdziecka lub w formie papierowej złożyć wy Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (ul.Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz). 

 Dodatkowo – w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną – na pytanie mieszkańców dotyczące inwestycji odpowiadamy w formie internetowego Q&A (pytanie i odpowiedź). Pytania dotyczące koncepcji można przesyłać na adres konsultacje@um.bydgoszcz.pl. Zachęcamy do zadawania kolejnych i przesyłania swoich uwag.

Pytania i odpowiedzi

Czy zostaną przebudowane zatoki autobusowe?
•    Opracowana wcześniej koncepcja zakłada również przebudowę i przesunięcie przystanków autobusowych w formie peronów przystankowych. Dodatkowo pierwszy przystanek przy ul. Gdańskiej zostanie przebudowany na zatokę autobusową.

Czy budowa wpłynie na kursowanie autobusów linii nr 52?
•    Na razie nie są planowane zmiany

Kiedy planowane jest zakończenie inwestycji?
•    Jest ona realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zakładamy, że opracowanie dokumentacji, prace budowlane i rozliczenie zadania nastąpi do połowy 2022 roku.

Czy wyremontowana zostanie też jezdnia ul. Jeździeckiej?
•    Koncepcja zakłada jedynie wymianę nawierzchni na skrzyżowaniu z ul. Hippiczną oraz przy wjeździe na teren BCTW, gdzie planowane jest wytyczenie bezpiecznego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego z azylem.

Gdzie mogę znaleźć całą koncepcję budowy?
•    Koncepcja budowy (pobierz)

Proszę o informację, czy zostało przewidziane wykonanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Jeździeckiej i Bażanciej?
•    Tak, koncepcja zakłada wytyczenie w obrębie tego skrzyżowania przejścia dla pieszych. 

 

Czy wyjazd z ulicy Jeździeckiej w stronę ulicy Gdańskiej będzie, tak jak teraz, dwupasmowy? Jeśli tak, to czy można ten wyjazd dwupasmowy przedłużyć, aby więcej samochodów mieściło się do kierunku jazdy na wprost w stronę ulicy Armii Krajowej? Dlaczego wszystkie przystanki autobusowe na ul. Jeździeckiej na odcinku od Gdańskiej do Słowackiego nie mogą być w postaci zatoczek autobusowych? Wnioskuję o zmianę w tym względzie.

•    Organizacja ruchu związana z wyjazdem z ul. Jeździeckiej w stronę ul. Gdańskiej pozostaje w obecnym kształcie. Przedłużenie jest niemożliwe z uwagi na obecną lokalizację zjazdów i planowane przejście dla pieszych.

Ponadto konsultacje obejmują budowę ciągu pieszo-rowerowego, a zmiany geometrycznego układu jezdni są ograniczone do niezbędnego minimum. Inwestycja nie obejmuje również przebudowy zatok autobusowych na odcinku, z wyjątkiem jednej (tuż przy ul. Gdańskiej), która znajduje się w newralgicznym punkcie układu drogowego.

Trwają konsultacje w sprawie drogi rowerowej w Myślęcinku. Pytania i odpowiedzi.  Trwają konsultacje w sprawie drogi rowerowej w Myślęcinku. Pytania i odpowiedzi. Reviewed by Miasto Bydgoszcz on sierpnia 21, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.