BBO nie pyta o wiek. Zapraszamy seniorów do udziału w konsultacjach społecznych

W poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego z myślą o seniorach wprowadziliśmy nową kategorię małych projektów społecznych. Teraz czekamy na nowe pomysły na aktywizację osób starszych w naszym mieście poprzez BBO. 27 stycznia (poniedziałek), o godz. 17 zapraszamy seniorów na spotkanie do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, przy ul. Gdańskiej 5.
W zeszłorocznej edycji BBO dzięki sugestiom m.in. Młodzieżowej Rady Miasta i Rady Seniorów wprowadziliśmy nową kategorię zadań. Małe projekty społeczne powstały w szczególności z myślą o seniorach. W sumie zrealizowanych zostanie 10 ciekawych wydarzeń lub inicjatyw zachęcających do wyjścia z domu i aktywnego spędzenia czasu. Będzie to m. in. Kanał Kultura – koncerty nad Kanałem Bydgoskiem, zlot zabytkowych autobusów, Bydgoski Festiwal Zero Waste, zajęcia strzeleckie oraz wypożyczanie leżaków na Wyspie Młyńskiej. Oprócz tego w BBO realizowanych jest również szereg pomysłów inwestycyjnych ułatwiających życie seniorom na naszych osiedlach.
W poniedziałek, 27 stycznia zapytamy seniorów, jaki powinien być Bydgoski Budżet Obywatelski. Chcemy poznać opinie mieszkańców o minionej edycji programu, czekamy również na nowe pomysły. Spotkanie odbędzie się w BCOPW, przy ul. Gdańskiej 5, o godz. 17.

Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w spotkaniu na adres budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod nr  52 5858 962.

W spotkaniu weźmie udział także Bydgoska Rada Seniorów. Została ona powołana przez Prezydenta w 2015 roku, aby doradzać w sprawach dotyczących osób starszych. Rada działa w celu poprawy jakości życia oraz pobudzania aktywności obywatelskiej seniorów mieszkających na terenie miasta. Ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny.

Polityka senioralna to jeden z priorytetów miasta. W mieście realizowanych jest szereg programów i inicjatyw związanych z osobami starszymi. To m. in. Bydgoska Koperta Życia, Bydgoska Karta Seniora, Bransoletka życia czy program „Złota Rączka”. W 2019 roku powstało Bydgoskie Biuro Seniora, które realizuje programy i przedsięwzięcia dedykowane osobom starszym. BBS współpracuje i wspiera lokalne organizacje zrzeszające seniorów.

Konsultacje społeczne w pigułce
Kiedy? 10 stycznia – 31 stycznia 2020r.
Kto może brać udział w konsultacjach? Konsultacje mają zasięg ogólnomiejski. Mogą wziąć w nich udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy.
Więcej informacji na stronie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego: www.bdgbo.pl

Wypełnij ankietę elektronicznie: www.bydgoszcz.pl/bbo
W ramach konsultacji w sprawie rozwoju BBO, zaplanowaliśmy kilka działań, które pozwolą lepiej poznać zdanie bydgoszczan na temat dotychczasowych zasad i wypracować ewentualne rozwiązania w nowej edycji programu. Do tej pory odbyły się już spotkania z Młodzieżową Radą Miasta, mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi oraz przedstawicielami Rad Osiedli.

Gdzie można wypełnić ankietę?
Wypełnioną ankietę będzie można wrzucić do urny w Urzędzie Miasta Bydgoszczy (w ratuszu przy ul. Jezuickiej 1 lub na ul. Grudziądzkiej 9-15). Ankiety dostępne będą także w filii Urzędu Miasta Bydgoszczy w centrum handlowym Zielone Arkady.

Do pobrania:
Dotychczasowe zasady BBO
Ankieta w formacie WORD
Plakat
Zarządzenie dotyczące przeprowadzenia konsultacji
BBO nie pyta o wiek. Zapraszamy seniorów do udziału w konsultacjach społecznych BBO nie pyta o wiek. Zapraszamy seniorów do udziału w konsultacjach społecznych Reviewed by Miasto Bydgoszcz on stycznia 25, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.