Rozbudowa Węzła Szarych Szeregów. Tramwaje wrócą na górny taras.

Trwają przygotowania do powrotu tramwajów na górnym tarasie miasta. Na osiedla Kapuściska, Wyżyny i Glinki w połowie grudnia będzie można dojechać bez przesiadek. Przed oddaniem do użytku torowiska na Kujawskiej, zapytamy bydgoszczan jak najlepiej zorganizować komunikację w tej części miasta.
Ruch tramwajowy przywrócony zostanie po zakończeniu czynności odbiorowych i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowej infrastruktury tramwajowo-drogowej. Zakładamy, że pozwoli to w połowie grudnia na powrót dotychczasowych linii tramwajowych na Kapuściska (linie nr 7 i 8) i Glinki (linia nr 4). Na ulicy Wojska Polskiego tramwaje będą kończyły trasę tymczasowo na zmodernizowanej pętli przy Magnuszewskiej (linie nr 2 i 9). Z myślą o zapewnieniu dogodnego dojazdu do zabudowań zlokalizowanych wokół Babiej Wsi oraz obiektów sportowych linia nr 2 będzie wykonywała w obu kierunkach tak zwane przejazdy kieszeniowe przez pętlę na Babiej Wsi. To tymczasowe rozwiązanie do czasu zakończenia rozbudowy ronda Bernardyńskiego. Pozostałe linie (nr 4,7,8) pojadą bezpośrednio na docelowe pętle.
 
 Docelowy układ nowych linii będzie wprowadzony po oddaniu do użytku torowiska na Kujawskiej. Poprzedzą go konsultacje społeczne. Rozbudowane i wyremontowane torowiska na górnym tarasie będą obsługiwane między innymi zakupionymi do tego celu tramwajami Swing. W pakiecie obejmującym rozbudowę pętli Kapuściska oraz ul. Kujawskiej zakupiliśmy 21 nowoczesnych składów. Więcej informacji o ich wyposażeniu i zakresie prac na węźle Szarych Szeregów znajduje się na stronie ZDMiKP.


Ważne liczby:

    Koszt rozbudowy węzła Szarych Szeregów – 65 mln zł
    Koszt trwającej rozbudowy pętli Kapuściska – 19 mln zł
    Zakup 21 Swingów – 161 mln zł

 

 
Rozbudowa Węzła Szarych Szeregów. Tramwaje wrócą na górny taras. Rozbudowa Węzła Szarych Szeregów. Tramwaje wrócą na górny taras. Reviewed by Miasto Bydgoszcz on listopada 12, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.