Jakie zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście? Wypowiedz się!


Rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące zmian w organizacji ruchu na Starym Rynku i w jego obrębie. Do udziału w konsultacjach zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Do wypełnienia ankiety zachęcamy szczególnie właścicieli lokali i sklepów w okolicy Starego Rynku i mieszkańców tego obszaru. Swoje uwagi można zgłosić w ankiecie elektronicznej na stronie www.bydgoszcz.pl/StaryRynek

Płyta Starego Rynku z dnia na dzień pięknieje. Za miesiąc zakończy się rewitalizacja tego miejsca, pojawią się ozdobne elementy małej architektury. Lokalni przedsiębiorcy zaproszą swoich gości do letnich ogródków. W związku z odnowieniem płyty chcemy poznać opinię mieszkańców – czy idąc za przykładem innych nowoczesnych miast, chcą bez ograniczeń poruszać się pieszo po bydgoskiej starówce.

Zgodnie z proponowaną organizacją z ruchu wyłączony będzie Stary Rynek oraz ulice: Mostowa, fragment ul. Krętej, Magdzińskiego, Jana Kazimierza, Zaułek, fragment ul. Długiej, Batorego, Niedźwiedzia i Ku Młynom. Ograniczenia w ruchu (z wyłączeniem pojazdów dojeżdżających do posesji) obowiązywałyby także w strefie zamieszkania: na ul. Jezuickiej, fragmencie ul. Długiej, Ku Młynom, Przyrzeczu, Farnej, Malczewskiego i Grodzkiej.

W okolicach Starego Rynku będzie można poruszać się z ograniczoną do 30 km/h prędkością: fragmentem ul. Grodzkiej (od strony Rybiego Rynku), Podwale, Magdzińskiego, Pod Blankami, Trybunalską oraz na Wełnianym Rynku i na moście Staromiejskim. Pozostałe ulice stanowić będą strefę zamieszkania z ograniczeniem prędkości do 20 km/h.

Pomysł ograniczenia ruchu jest popierany przez menedżera Śródmieścia, Macieja Bakalarczyka. Jego zdaniem ograniczenie ruchu samochodowego wpłynie na atrakcyjność tego miejsca dla osób spacerujących oraz spędzających czas w letnich ogródkach. - Zmiany na Starym Rynku to kierunek nowoczesnego spojrzenia na to miejsce i miasto. Z taką opinią zgadza się większość lokalnych przedsiębiorców, którzy oferują swoje usługi na starówce i mają świadomość, że spacerujący mieszkańcy mogą wpłynąć na ożywienie tego miejsca – podkreślił.
Przyjdź na otwarte spotkanie i powiedz co myślisz:

Swoją opinią będzie można podzielić się także podczas otwartego spotkania, które odbędzie się we wtorek (14 maja) o godz. 17:00 w Bydgoskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5.

Ankieta konsultacyjna:

Konsultacje społeczne potrwają w terminie 29 kwietnia – 20 maja. Swoje uwagi można zgłosić w ankiecie elektronicznej na stronie www.bydgoszcz.pl/StaryRynek oraz za pośrednictwem papierowej ankiety, którą można wrzucić do urn w urzędzie miasta.

Materiały do pobrania:
- Ankieta
- Szczegółowy opis stref
- Mapka z proponowaną organizacją ruchu w rejonie Starego Rynku
Jakie zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście? Wypowiedz się! Jakie zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście?  Wypowiedz się! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on kwietnia 29, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.