Zagłosuj na miejsce spotkań nad Starym Kanałem!

W ramach IV edycji programu Lechstarter mieszkańcy głosują na projekty w kilkunastu miastach. Miejskie przestrzenie łączą to co najważniejsze: wspólne spędzanie czasu, kulturę, sztukę. Nowoczesny i funkcjonalny design przygotowali reportażysta i autor książek Filip Springer oraz architekt Kuba Szczęsny. Głosować można codziennie, do 20 maja br.
Na Bydgoski projekt zagłosuj tutaj:  https://lechstarter.urbanforms.org/miasta/bydgoszcz

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy zgłosiło taką przestrzeń w okolicy V Śluzy Starego Kanału Bydgoskiego. Miasto zgodziło się bezpłatnie użyczyć teren i wspólnie zapraszamy do głosowania.. W zamyśle autorów mieszkańcy i członkowie Stowarzyszenia będą mogli rozmawiać o wyzwaniach współczesnych miast, spotykać się z ciekawymi ludźmi oraz oglądać np.  inspirujące filmy o tematyce miejskiej. Będzie to również miejsce gdzie w ramach warsztatów będzie można się zastanowić nad tym, co możemy ulepszyć w Bydgoszczy lub po prostu  spędzić czas w otoczeniu zieleni po trudach codziennej pracy.
Przestrzeń, na którą mogą głosować mieszkańcy Bydgoszczy ma kształt kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem. Do kwadratu wprowadzona zostanie zieleń – rośliny będą piąć się po nylonowych linkach tworzących ścianki boczne. Zieleń dopełni też przestrzeń wokół konstrukcji. Będzie to mogło być miejscem spotkań, warsztatów, prób. Zorganizujesz tu np. pokaz filmu czy koncert. Będzie można wykorzystać przestrzeń do realizacji swoich pomysłów.
Czym jest Projekt LECHSTARTER?
LECHSTARTER to program, który od 3 lat realnie zmienia na lepsze przestrzenie miejskie. IV edycja programu przybrała udoskonaloną formułę. W tym roku organizator razem z architektem Jakubem Szczęsnym i Filipem Springerem przygotowali 3 wyjątkowe projekty miejskich przestrzeni, które łączą w sobie to, co najważniejsze – wspólne spędzanie czasu, kulturę, sztukę, nowoczesny i funkcjonalny dizajn.
Filip Springer – fotograf, reportażysta, autor książek, miłośnik Miasta. Jakub Szczęsny – architekt, autor instalacji, twórca pracy włączonej do stałej kolekcji MoMA w Nowym Jorku.
Mieszkańcy głosują na rewitalizację nabrzeża Kanału w BBO
W zeszłym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wybrali projekt rewitalizacji nabrzeża Starego Kanału Bydgoskiego, który zakłada m.in. wykonanie nowej nawierzchni ścieżki spacerowej oraz wytyczenie i wykonanie ścieżki rowerowej wzdłuż kanału, wzmocnienie nabrzeża oraz zaprojektowanie i wykonanie trzech nowych fontann na wodzie. Szczegółowy zakres uzgodniony zostanie z mieszkańcami. Inwestycja ma zostać zrealizowana pomiędzy śluzą nr 4 a śluzą nr 5 - na odcinku pomiędzy ul. Wrocławską, a ul. Czarna Droga.
W ostatnich latach kilka nowych inwestycji nad Kanałem Bydgoskim realizowano w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ten sposób powstały m.in. place zabaw, wybieg dla psów oraz plac do Street workoutu (kalisteniki) przy Nakielskiej. Na osiedlu Miedzyń otwarto też przy ul. Spacerowej ścieżkę zdrowia. W najbliższych latach przy pracach w Parku nad Starym Kanałem mogą być też wykorzystywane elementy koncepcji programowo-przestrzennej, która powstała podczas rewitalizacji terenów pomiędzy Rondem Grunwaldzkim i ul. Wrocławską. W 2005 roku zespół Kanału Bydgoskiego został wpisany do rejestru zabytków. Na terenie parku rośnie 25  drzew ustanowionych pomnikami przyrody, co daje mu pierwsze miejsce wśród bydgoskich parków.

Zagłosuj na miejsce spotkań nad Starym Kanałem! Zagłosuj na miejsce spotkań nad Starym Kanałem! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on kwietnia 17, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.