Znamy opinie mieszkańców w sprawie dekomunizacji ulic, alei i parku


W związku z inicjatywą klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą zmiany nazw ulic, alei oraz parku na terenie miasta Bydgoszczy, mieszkańcy mogli wypowiedzieć się podczas konsultacji społecznych.

Przypominamy proponowane zmiany:
1) zmiana nazwy z ulicy Teodora Duracza na ulicę Krzysztofa Gotowskiego;
2) zmiana nazwy z ulicy Oskara Langego na ulicę Jana Nowaka;
3) zmiana nazwy z ulicy Stanisława Lehmana na ulicę Bernarda Śliwińskiego;
4) zmiana nazwy z ulicy Zygmunta Berlinga na ulicę Studencką;
5) zmiana nazwy z ulicy Armii Ludowej na ulicę Legionów Polskich;
6) zmiana nazwy z ulicy Bolesława Rumińskiego na ulicę Kowalską;
7) zmiana nazwy z Alei Planu 6-letniego w części na ulicę Kazimierza Wielkiego oraz w części na ulicę Ku słońcu;
8) zmiana nazwy parku z płk. Zbigniewa Załuskiego na Park Leszka Jana Malinowskiego.

Konsultacje trwały od 24 lipca do 21 sierpnia i miały zasięg lokalny. Swoimi uwagami mogły podzielić się wyłącznie osoby, które mieszkają lub prowadzą swoją działalność przy ul. Teodora Duracza, Oskara Langego, Stanisława Lehmana, Zygmunta Berlinga, Armii Ludowej, Bolesława Rumińskiego oraz al. Planu 6-letniego. W przypadku zmiany nazwy parku płk. Zbigniewa Załuskiego na Osiedlu Leśnym, mogli wypowiedzieć się wszyscy mieszkańcy osiedla. Aby poznać opinie mieszkańców, bezpośrednio pod wskazane wyżej adresy, dostarczono karty konsultacyjne. Bydgoszczanie wypełnione karty mogli oddawać do urn zlokalizowanych na terenie miasta, m.in. w ratuszu, Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ul. Grudziądzkiej czy w punkcie obsługi mieszkańca w Zielonych Arkadach. Kartę konsultacyjną można było wypełnić także przez Internet oraz podczas dyżuru konsultacyjnego, który odbył się 17 sierpnia br.

W konsultacjach społecznych udział wzięło 569 osób oraz 65 innych podmiotów prowadzących działalność na terenie objętym konsultacjami. Łącznie oddano 634 karty konsultacyjne.

Szczegółowy raport z zakończonego procesu konsultacji społecznych w sprawie w sprawie zmiany nazw ulic, alei i parku na terenie miasta Bydgoszczy dostępny jest TUTAJ.
Znamy opinie mieszkańców w sprawie dekomunizacji ulic, alei i parku Znamy opinie mieszkańców w sprawie dekomunizacji ulic, alei i parku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on sierpnia 29, 2017 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.