Wkrótce rozpoczynamy konsultacje


Jako pierwsze tematy konsultować będziemy kwestie zagospodarowania Skarpy Północnej w Fordonie i terenów wzdłuż rzeki Brdy.

Działania są elementem projektu „Przestrzeń dla partycypacji”, w którym uczestniczy miasto. Konsultacje społeczne realizować będziemy we współpracy z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. 

Konsultacje z mieszkańcami dotyczyć będą głównie terenów zieleni i rekreacji w mieście. Zagospodarowanie Skarpy Północnej w Fordonie jest jednym z elementów tego procesu.

Obszar ten ma zostać poddany konsultacjom z powodu braku przejrzystego programu zagospodarowania obszaru Skarpy Północnej, który dla mieszkańców przyległych osiedli mieszkaniowych, a także miasta stanowi cenny przyrodniczo i rekreacyjnie teren.  Celem konsultacji jest wypracowanie wspólnie z mieszkańcami wizji i zasad zagospodarowania tego terenu. O zdanie mieszkańców pytać będziemy w Mobilnym Punkcie Konsultacyjnym i podczas warsztatów.

Kwestia terenów nadrzecznych jest skomplikowana z uwagi na wiele możliwości ich zagospodarowania. Zagospodarowanie terenów wzdłuż Brdy gromadzi wiele opinii, pojawia się wiele skrajnych poglądów prezentowanych m.in. przez mieszkańców, deweloperów, architektów, urbanistów czy przyrodników. Pierwszym krokiem do rozmowy z mieszkańcami była zorganizowana pod koniec marca debata podczas której eksperci, mieszkańcy i deweloperzy mogli podzielić się swoimi opiniami. Teraz zapraszamy do dyskusji wszystkich mieszkańców, którzy chcą podzielić się z nami opinią w tej sprawie w formie konsultacji społecznych. Oprócz tradycyjnej ankiety przygotujemy dla mieszkańców Mobilny Punkt Konsultacyjny.

Zarządzenie Prezydenta Miasta dotyczące konsultacji dostępne jest TUTAJ i TUTAJ.
Wkrótce rozpoczynamy konsultacje Wkrótce rozpoczynamy konsultacje Reviewed by Unknown on kwietnia 28, 2017 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.