Rowerowa droga z centrum do BPPT – zapraszamy na konsultacje

Projektanci opracowali wstępną dokumentację nowej drogi rowerowej wzdłuż ulicy Glinki, która połączy istniejące trasy na Wyżynach i Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. W poniedziałek (8 kwietnia) rozpoczynamy konsultacje społeczne. To najlepszy moment na zgłoszenie swoich uwag oraz zapoznanie się z proponowanymi rozwiązaniami. Swoje uwagi można zgłosić na karcie konsultacyjnej na stronie www.bydgoszcz.pl/rowery.
Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu, dlatego konsekwentnie rozbudowujemy rowerową infrastrukturę. Zleciliśmy inwestycje związane między innymi z budową rowerowych dróg w ramach Wielkiej Pętli Fordonu oraz przy przebudowie bulwarów. Prowadzimy też szereg zadań związanych z projektami nowych tras. Jedną z nich jest droga rowerowa wzdłuż ul. Glinki na odcinku od ul. Dąbrowa do wjazdu do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
Koncepcja opracowana przez projektantów zakłada poprowadzenie drogi rowerowej oraz chodnika po północnej stronie ul. Glinki na odcinku od Dąbrowy do pętli autobusowej. Skrzyżowanie z ul. Rysią i Białogardzka będzie wyposażone z każdej strony w przejazdy rowerowe oraz przejścia dla pieszych.


Następnie trasa przejdzie na stronę południową. Od. Ul. Dąbrowa do budynków przy skrzyżowaniu z ul. Szpitalną trasa będzie miała formę wydzielonej drogi dla rowerów oraz ścieżki dla pieszych. Na odcinku od Szpitalnej do parkingu przy firmie Polon Alfa trasa otrzyma formę szerokiej,  3-metrowej ścieżki pieszo-rowerowej. Końcowy odcinek zlokalizowany przed wjazdem na teren BPPT będzie wydzieloną drogą dla rowerów. Cała trasa z asfaltową nawierzchnią liczyć będzie około 2 kilometrów długości. Połączy wybudowane wcześniej drogi rowerowe wybudowane na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego oraz II etapu budowy Trasy Uniwersyteckiej. W ten sposób powstanie kompletne rowerowe połączenie Centrum z BPPT. 


Konsultacje odbywają się w terminie od 8 do 29 kwietnia br. Mają  zasięg ogólnomiejski, skierowany do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. To najlepszy moment na zgłoszenie swoich uwag oraz zapoznanie się z proponowanymi rozwiązaniami. Swoje opinie mieszkańcy będą mogli wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej (w wersji elektronicznej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/rowery) lub przekazać na adres ZDMiKP (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz)


Pliki do pobrania z proponowanymi rozwiązaniami projektowymi znajdują się poniżej:

Pliki dotyczące konsultacji:

Rowerowa droga z centrum do BPPT – zapraszamy na konsultacje  Rowerowa droga z centrum do BPPT – zapraszamy na konsultacje Reviewed by Miasto Bydgoszcz on kwietnia 07, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.