Nowa droga rowerowa przy ul. Glinki. Spotkaliśmy się z mieszkańcami na konsultacjach

Wzdłuż ulicy Glinki mają powstać nowe drogi rowerowe. W poniedziałek, 22 kwietnia w siedzibie BKS Chemik odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące inwestycji. Nowa infrastruktura dla rowerzystów ma powstać na odcinku od ulicy Dąbrowa do pętli autobusowej. Projektanci opracowali już wstępną dokumentację, która zakłada, że droga zostanie poprowadzona po północnej stronie ulicy, a więc tej, po której znajdują się m.in. BKS Chemik oraz Szkoła Podstawowa nr 60.  Na skrzyżowaniu z ul. Rysią i Białogardzką powstaną przejazdy rowerowe oraz przejścia dla pieszych i dalej do parku przemysłowego droga będzie zlokalizowana po południowej stronie. 
W znacznej mierze będzie to wydzielona droga dla rowerów i osobna ścieżka dla pieszych. Tak będzie między ul. Dąbrowa a ul. Szpitalną. Na odcinku od Szpitalnej do parkingu przy firmie Polon Alfa powstanie szeroki, 3-metrowy ciąg pieszo-rowerowy. Końcowy fragment przed wjazdem na teren BPPT ponownie będzie wydzieloną drogą dla rowerów. Cała trasa będzie miała 2 kilometry długości.Mieszkańcy mogą przedstawić swoje zdanie i pomysły dotyczące budowy drogi rowerowej na ul. Glinki w czasie konsultacji społecznych. Rozpoczęły się one 8 kwietnia i potrwają do 29 kwietnia. W poniedziałek, na tydzień przed ich zakończeniem, odbyło się spotkanie konsultacyjne, które zorganizowano w siedzibie Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz. Mieszkańcy mogli dokładnie zapoznać się z planami, przedstawić swoje pomysły oraz porozmawiać z przedstawicielami Urzędu Miasta i Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Nadal można wziąć udział w konsultacjach poprzez wypełnienie karty konsultacyjnej na stronie www.bydgoszcz.pl/rowery.

fot. Szymon Makowski


Nowa droga rowerowa przy ul. Glinki. Spotkaliśmy się z mieszkańcami na konsultacjach  Nowa droga rowerowa przy ul. Glinki. Spotkaliśmy się z mieszkańcami na konsultacjach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on kwietnia 23, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.