Wspólnie z mieszkańcami wybieramy lokalizację stojaków rowerowych


Do 28 lutego bydgoszczanki i bydgoszczanie mogą wybierać lokalizację dla 500 nowych stojaków rowerowych. Mieszkańcy wspólnie ze środowiskami rowerowymi decydują o tym, gdzie pojawią się kolejne parkingi dla jednośladów. O potrzebach w tym zakresie rozmawiano we wtorek, 20 lutego na spotkaniu konsultacyjnym.


Po raz kolejny mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy decydują o tym, gdzie powstaną nowe stojaki rowerowe. To odpowiedź na oczekiwania środowisk rowerowych i rosnącą liczbę rowerzystów, którzy dzięki systematycznie rozwijanej infrastrukturze rowerowej poruszają się po mieście przez cały rok. Zgodnie uznaliśmy, że obecna liczba stanowisk do postoju rowerów jest niewystarczająca.


W 2018 roku, dzięki wskazaniom mieszkańcom, przy bydgoskich ulicach, przystankach i punktach użyteczności publicznej pojawiło się pół tysiąca stojaków U-kształtnych - ten rodzaj rekomendują środowiska rowerowe. W trwających od 7 lutego konsultacjach społecznych każda bydgoszczanka i każdy bydgoszczanin może wybrać lokalizację dla kolejnych 500 stojaków.


Na stronie www.bydgoszcz.pl/rowery można zgłosić miejsca, w których przydałyby się nowe stojaki rowerowe. Ważnym jest, by wskazać dokładną lokalizację - np. numer działki, numer bloku czy punkt orientacyjny.  


Zgodnie z regulaminem Bydgoskich Konsultacji, zaplanowaliśmy też spotkanie z mieszkańcami, które odbyło się we wtorek, 20 lutego, w godz. 16:30-18:00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Była to okazja na przedyskutowanie nowych lokalizacji stojaków czy wykorzystywania tych, które zostały ustawione przed kilkoma laty.


Czas na zgłaszanie miejsc, w których potrzebne jest ustawienie miejsc do parkowania “dwóch kółek” mija 28 lutego. Udział w konsultacjach mogą wziąć wszyscy mieszkańcy miasta.


fot. Szymon Makowski


Wspólnie z mieszkańcami wybieramy lokalizację stojaków rowerowych  Wspólnie z mieszkańcami wybieramy lokalizację stojaków rowerowych Reviewed by Miasto Bydgoszcz on lutego 21, 2024 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.