Seniorzy zdecydują o swoim centrum

Zakończyły się prace remontowe w Centrum Seniorów "Dworcowa 3". Zapraszamy do udziału w konsultacjach. Ich celem jest poznanie opinii mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy na temat przyszłych funkcji obiektu i zasad jego udostępniania. Karta konsultacyjna znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/centrumseniora


Centrum Seniorów „Dworcowa 3” tworzone jest w bliskiej współpracy z organizacjami społecznymi. Opiekę nad projektem sprawuje Biuro Aktywności Społecznej. Chcemy jak najlepiej dostosować ofertę tego obiektu do potrzeb osób starszych - stąd konsultacje.

Co ważne, badanie obejmuje nie tylko uwagi do regulaminu, ale także pytania o preferencje zarówno aktualnych, jak i przyszłych seniorów.

- Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach, chcemy bliżej poznać potrzeby seniorów i to, co chcieliby w tym miejscu robić. Chcemy również skonsultować regulamin funkcjonowania centrum. Mam nadzieję, że szczególnie seniorzy włączą się aktywnie w proces tworzenia tego miejsca, tak, by odpowiadało ono na wszystkie ich potrzeby - mówiła Iwona Waszkiewicz.

W centrum znajdą się sala konferencyjna dla ok. 50 osób, sala szkoleniowa dla ok. 15 osób. Powstaną  też kawiarenka i punkt powitalny. Swoją siedzibę będzie miało tam również Biuro Aktywności Społecznej. Wszyscy seniorzy będą mogli w tym miejscu uzyskać potrzebne informacje i pomoc.

Konsultacje dotyczące funkcjonowania obiektu potrwają do 5 czerwca. Opinie i uwagi do regulaminu najprościej zgłosić będzie można na ankiecie dostępnej elektronicznie na stronie www.bydgoskiekonsultacje.pl lub w wersji papierowej w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Projekt regulaminu do pobrania TUTAJ.

W ramach konsultacji odbędą się też dwa spotkania w Bydgoski Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Pierwsze już we wtorek (23.05) w godz. 12-13 (kolejne 31.05).

- To miejsce jest bardzo potrzebne seniorom. Już teraz dostrzegamy bardzo duże zainteresowanie tym tematem. Zachęcamy ludzi w różnym wieku do wzięcia udziału w konsultacjach, bo przecież każdy kiedyś będzie seniorem - mówi Felicja Tykwińska, sekretarz Bydgoskiej Rady Seniorów.

Celem  Centrum Seniorów „Dworcowa 3” jest wspieranie i propagowanie aktywności senioralnej, ale wyłącza się działania o charakterze politycznym, religijnym oraz komercyjnym. Centrum będzie również wspierać aktywności bydgoskich organizacji pozarządowych, poprzez udostępnianie zasobów, doradztwo, udzielanie informacji, promocję działań organizacji, wspieranie relacji międzypokoleniowych, działania na rzecz rozwoju i promocji wolontariatu oraz integrację społeczności lokalnej.

Koszt inwestycji to 2 750 000 zł. Oficjalne otwarcie planowane jest latem br.
Warto dodać, że w naszym mieście również pięć Osiedlowych Centrów Seniora "Bydgoszcz Seniorom".  


Seniorzy zdecydują o swoim centrum Seniorzy zdecydują o swoim centrum Reviewed by Miasto Bydgoszcz on maja 22, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.