Porozmawiajmy przed budową o projektach!

Przygotowujemy się do budowy kolejnych ulic. Projektanci przygotowali wstępną dokumentacją dla kolejnych 3 ulic w Opławcu i Łęgnowie Wsi.  Przygotowane koncepcje, już na tak wczesnym etapie będą mogli do 31 lipca ocenić mieszkańcy. Uwagi w konsultacjach społecznych można zgłaszać na stronie www.bydgoszcz.pl/ulice


Kolejne koncepcje budowy powstały dla ulic Kudowskiej i Krynickiej w Opławcu oraz ul. Przyłubskiej w Łęgnowie Wsi. Teraz poddamy je konsultacjom społecznym. Zależy nam, by nowa infrastruktura jak najlepiej spełniała oczekiwania mieszkańców, dlatego czekamy na uwagi. Zaakceptowane wnioski zostaną uwzględnione w dokumentacji projektowej.


W czwartek (1 lipca) ruszają konsultacje

Konsultacje odbędą się w terminie Od 1 lipca do 31 lipca br. Będą miały zasięg ogólnomiejski, skierowany do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Swoje opinie mieszkańcy będą mogli wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej (w wersji elektronicznej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/ulice) lub przekazać na adres korespondencyjny ZDMiKP (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz).

Dodatkowo odbędzie się spotkanie on-line dla mieszkańców na profilu Bydgoskie Konsultacje na Facebooku. Na spotkanie zapraszamy we wtorek, 20 lipca, o godz. 16:30.

Pieszojezdnia na ul. Kudowskiej
Ulica Kudowska zyska twardą nawierzchnię  na odcinku ok. 220 metrów, została zaprojektowana jako pieszojezdnia z betonowej kostki. Opracowanie zakłada wykonanie zjazdów na posesje oraz dojść do posesji. Deszczówka zostanie odprowadzona do wybudowanej wcześniej kanalizacji.


Ul. Krynicka z wyniesionymi skrzyżowaniami
W  Opławcu planowane jest też utwardzenie ul. Krynickiej, stanowiącej dojazd do ul. Sanatoryjnej, która została zbudowana w poprzedniej edycji wieloletniego programu utwardzania ulic. Pieszojezdnia powstanie na długości około 200 metrów. Skrzyżowania z ul. Letniskową  będzie miało formę wyniesioną, co poprawi bezpieczeństwo. Ulica zyska nowe odwodnienie.


Ażury na ul. Przyłubskiej
Koncepcja utwardzenia kolejnego odcinka ul. Przyłubskiej zakłada wykonanie nawierzchni z płyt ażurowych. Powstanie on na długości około 600 metrów (łącznie z sięgaczem w kierunku zachodnim). Jezdnia będzie  wyposażona w część dedykowaną pieszym, pobocza oraz zjazdy. Funkcjonować będzie odwodnienie powierzchniowe. W poprzednich latach utwardzony został początkowy odcinek ulicy od strony ul. Toruńskiej.

Do pobrania


Te konsultacje już za nami
Wcześniej konsultacjom poddane zostały koncepcje dotyczące budowy 9 innych ulic:
ul. W. Bortnowskiego, (Stary Fordon)
ul. Gościeradzka, (Piaski)
ul. Gradowa, (Czyżkówko)
ul. Odrzańska, (Brdyujście)
ul. Platynowa, (Osowa Góra)
ul. Podhalańska, (Szwederowo)
ul. Rajdowa, (Smukała-Opławiec-Janowo)
ul. Wejherowska, (Miedzyń-Prądy)
ul. Wycieczkowa, (Smukała-Opławiec-Janowo)


Dziękujemy za zgłoszenie wszystkich wniosków i uwag. Wszystkie zostały przeanalizowane przez projektantów. Tam gdzie było to możliwe wprowadzone zostały korekty do dokumentacji. Z wynikami konsultacji można zapoznać się TUTAJ.

Porozmawiajmy przed budową o projektach!  Porozmawiajmy przed budową o projektach! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on czerwca 24, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.