WybieraMY. Basen na osiedlu Leśnym przy Liceum Ogólnokształcącym nr 7

Odbyło się spotkanie konsultacyjne online, dotyczące priorytetowych inwestycji miejskich. Głosowanie, w którym mieszkańcy wskazują kolejność realizacji zadań finansowanych z budżetu miasta w kolejnych latach trwa do 21 maja. Wśród 15 propozycji znalazła się budowa basenu na osiedlu Leśnym. Głosujemy na www.bydgoszcz.pl/wybieraMYO planach budowy basenu na Leśnym informował Michał Sztybel, zastępca prezydenta miasta.

- Powtarzamy to trochę jak mantrę, ale taka jest rzeczywistość, miasto ma około 100 milionów złotych mniej na inwestycje - mówił Michał Sztybel. - Związane jest to z prawem krajowym, ale i z pandemią, i z tym, co stało się z finansowaniem samorządów, czyli z pieniędzmi mieszkańców. Inwestycja, o której będziemy mówili jest ściśle związana z tym problemem finansowym. Wcześniej sytuacja finansowa miasta była inna, mogliśmy budować więcej basenów. Basen na Osiedlu Leśnym, przy Liceum Ogólnokształcącym nr 7 byłby ważnym elementem infrastruktury szkoły, ale i samej dzielnicy. - Na ten basen posiadamy gotową dokumentację projektową, jest nawet wydane pozwolenie na budowę. Jeśli bydgoszczanie zdecydują o tym, żeby inwestycja była realizowana, to ten etap mamy za sobą. W ramach projektu jest również tzw. łącznik, który ma połączyć budynek szkoły z basenem - dodaje wiceprezydent.

 
Głównym elementem basenu jest niecka o wymiarach 25 na 12,5 metra z sześcioma torami. To standard zbliżony do tych basenów, które w ostatnich latach powstawały w Bydgoszczy. Jak mówi Michał Sztybel, słowo „basen” można już też wziąć w cudzysłów, bo zaplanowano tu dodatkowe salki, strefy dla dzieci, zaprojektowana jest część brodzików z różnymi atrakcjami. Nie można zapominać o funkcjach dla osób niepełnosprawnych. Elementem wyposażenia będzie podnośnik dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W projekcie są też wydzielone strefy fitness, szatnie z węzłem sanitarnym, pomieszczenia techniczne i administracyjne. Basen mógłby służyć też, oprócz dla potrzeb LO nr 7, jako zaplecze dla uczniów pobliskiej szkoły sportowej i zawodników Zawiszy Bydgoszcz.


Dotychczasowe koszty budowy basenów przyszkolnych wahały się pomiędzy 18 a 32 milionów, w zależności od wielkości basenu i sytuacji na rynku budowlanym.  


Do głosowania na tę priorytetową inwestycję zachęcał Janusz Kitajgrodzki, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 7.

- W naszym mieście od jakiegoś czasu realizowana jest koncepcja basenów osiedlowych. Tak się składa, że w północnej części miasta jest basen Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i basen „Polonii”, nie do końca dostępne dla mieszkańców. Natomiast tam, gdzie jest LO nr 7 mamy projekt, który czeka na realizację. Są zainteresowani nim nie tylko uczniowie LO nr 7, ale i pobliskich szkół podstawowych, a także mieszkańcy dzielnicy, zwłaszcza, że rosną tu nowe bloki - mówi Janusz Kitajgrodzki. - Jeśli w Państwa dzielnicy jest już basen, zagłosujcie na Leśne. Niewykluczone, że do tego liceum trafią kiedyś Wasze dzieci.


Nie zabrakło pytań internautów. Odpowiedział na nie Michał Sztybel, zastępca prezydenta miasta.

- Basen na osiedlu Leśnym jest od dawna zaprojektowany i obiecany. Realizacja jest cały czas odsuwana w czasie. Wyprzedziły nas Fordon, Miedzyń i Błonie. Na Leśnym powstało wiele bloków, podwoiła się liczba mieszkańców. W dużej mierze rodzin z dziećmi. Czekamy na basen.

- Nie pozostaje mi nic innego, tylko zachęcić do udziału w konsultacjach, zwłaszcza tych nowych mieszkańców Leśnego. Jeżeli ta liczba mieszkańców ma rozstrzygać, to niech rozstrzyga w konsultacjach. Prosimy bydgoszczan o zaangażowanie się w konsultacje.

Konsultacje społeczne potrwają do 21 maja. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy mieszkańcy. Więcej informacji na stronie: www.bydgoskiekonsultacje.pl


WybieraMY. Basen na osiedlu Leśnym przy Liceum Ogólnokształcącym nr 7  WybieraMY. Basen na osiedlu Leśnym przy Liceum Ogólnokształcącym nr 7 Reviewed by Miasto Bydgoszcz on maja 13, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.