WybieraMY najważniejsze inwestycje. Rozbudowa stadionu Polonii

Do 21 maja trwa głosowanie, w którym mieszkańcy wskazują kolejność realizacji zadań finansowanych z budżetu miasta w kolejnych latach. Wśród 15 propozycji znalazła się dalsza modernizacja stadionu sportowego Polonii. Inwestycja będzie przedmiotem spotkania na naszym miejskim Facebooku, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 16.30. Inwestycje typujemy na www.bydgoszcz.pl/wybieraMY.


Dalsza rozbudowa Stadionu Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pozwoli na dostosowanie obiektu do najnowszych standardów i organizację światowych imprez. Z myślą o komforcie kibiców żużla trwa projektowanie nowej trybuny na pierwszym łuku stadionu. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec roku.

Pierwszy łuk pomieści 4,5 tys. widzów. Tak samo, jak w przypadku pierwszego etapu przebudowy stadionu, czyli sektora B, nowo zaprojektowane trybuny będą przybliżone do toru. Pod trybunami obiektu przy ul. Sportowej znajdzie się także Muzeum Polonii z kolekcją pamiątek klubowych. Pod południową trybuną, zgodnie z założeniami, zlokalizowane będą pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjna. Przebudowa pozwoli także na ulokowanie punktów gastronomicznych od zewnętrznej strony trybuny.

Po przebudowie pierwszego łuku trybuna główna połączy się z nową trybuną wschodnią, która została oddana do użytku w zeszłym roku. Na to zadanie miasto wydało 23 mln zł. Nowoczesna trybuna spełnia wymagania ekstraligi i pomieści 2,5 tys. kibiców. Dla zawodników został wybudowany nowy park maszyn z boksami i garażami. Zawodnicy mają do dyspozycji także zaplecze socjalno-sanitarne. Powstały też miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Spotkanie konsultacyjne w sprawie rozbudowy stadionu Polonii odbędzie się w czwartek, 8 kwietnia o godz. 16.30. W spotkaniu, w formule online weźmie udział m.in. prezes Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz. Już teraz zapraszamy do wysyłania pytań na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl.

Spotkanie online na: www.facebook.pl/bydgoszczpl, 8.04 (czwartek), godz. 16.30 Weź udział w konsultacjach

Ograniczenie środków dla samorządów przez rząd oraz dodatkowe wydatki związane z sytuacją epidemiczną oznaczają dużo zmian w wieloletnim programie inwestycyjnym wszystkich dużych miast, również Bydgoszczy. Chcemy wspólnie z mieszkańcami zdecydować, które zadania są najpilniejsze.

Konsultacje trwają od 22 marca do 21 maja br. Mają zasięg ogólnomiejski, są skierowane do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Swoje opinie mieszkańcy mogą wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/wybieraMY. Mieszkańcy mogą wybrać maksymalnie 3 inwestycje, mają też możliwość zgłaszania osobnych uwag dotyczących kolejności realizacji miejskich inwestycji. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz)
 
Lista wszystkich inwestycji  TUTAJ.

Relacja z wcześniejszych spotkań TUTAJ

WybieraMY najważniejsze inwestycje. Rozbudowa stadionu Polonii  WybieraMY najważniejsze inwestycje. Rozbudowa stadionu Polonii Reviewed by Miasto Bydgoszcz on kwietnia 07, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.