WybieraMY najważniejsze inwestycje. Basen rehabilitacyjny przy ul. Jesionowej

Do 21 maja trwa głosowanie, w którym mieszkańcy wskazują kolejność realizacji zadań finansowanych z budżetu miasta w kolejnych latach. Można zagłosować m.in. na budowę basenu rehabilitacyjnego przy ul Jesionowej. We wtorek (6 kwietnia) o godzinie 16.30 zapraszamy na kolejne spotkanie online poświęcone budowie basenu na Szwederowie i utworzeniu Centrum Kultury Fordon. Głosujemy na: www.bydgoszcz.pl/wybieraMY.Zapraszamy na kolejne spotkanie konsultacyjne w formule online. We wtorek, 6 kwietnia o godz. 16.30 będziemy rozmawiać o planach miasta związanych z utworzeniem Centrum Kultury Fordon, o którym można przeczytać w tekście pt. „Centrum Kultury Fordon. Zlecamy prace nad koncepcją”. O założeniach opowie zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz i twórca opracowania z firmy Jaz+Architekci.  

Drugim tematem będzie budowa basenu rehabilitacyjnego przy ul. Jesionowej na Szwederowie. W spotkaniu weźmie udział dyrekto ZS nr 30 Pani Ilona Zygadło. Już teraz zapraszamy do wysyłania pytań w tym temacie na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl.

Spotkanie online na: na naszym Facebooku  6.04 (wtorek), godz. 16.30

Kryty basen rehabilitacyjny zaprojektowano przy Zespole Szkół Nr 30 Specjalnych przy ul. Jesionowej. Uczniami szkoły są dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Obiekt służyłby przede wszystkim osobom z niepełnosprawnościami z całej Bydgoszczy, byłby udostępniony także innym grupom.

Basen umożliwi nowoczesną terapię dla osób z różnymi niepełnosprawnościami - ruchową, wzrokową, słuchową i intelektualną. Największa niecka basenowa o długości 12 metrów ma mieć podnoszone dno. W drugiej, okrągłej niecce, znajdą się gejzery, kurtyny i bicze wodne.


Będą też pomieszczenia i urządzenia do terapii flotacyjnej z niecką (w zbiorniku ciepłej, słonej wody), terapii rowerowej w wodzie, wirówki do narządów ruchu, sauna na podczerwień. Po godzinach zamknięcia szkoły, basen udostępniony ma być pozostałym mieszkańcom, w tym seniorom. Miasto dysponuje gotowym projektem budowlanym, jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Zadanie zostało zgłoszone do Krajowego Planu Odbudowy, ale według obecnego projektu KPO przedstawionego przez rząd nie ma szans na jego dofinansowanie.

Basen ma powstać w części działki, gdzie dziś znajduje się parking, obok sali gimnastycznej. Plan inwestycji zakłada budowę dwukondygnacyjnego basenu, łącznika ze szkołą, dostosowanie budynku szkoły i zagospodarowanie terenu.

Weź udział w konsultacjach

Ograniczenie środków dla samorządów przez rząd oraz dodatkowe wydatki związane z sytuacją epidemiczną oznaczają dużo zmian w wieloletnich programach inwestycyjnych wszystkich dużych miast, również Bydgoszczy. Chcemy wspólnie z mieszkańcami zdecydować, które zadania są najpilniejsze.

Konsultacje trwają od 22 marca do 21 maja br. Mają zasięg ogólnomiejski, są skierowane do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Swoje opinie mieszkańcy mogą wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/wybieraMY. Mieszkańcy mogą wybrać maksymalnie 3 inwestycje, mają też możliwość zgłaszania osobnych uwag dotyczących kolejności realizacji miejskich inwestycji. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz)

 

Lista wszystkich inwestycji  TUTAJ.


Relacja ze spotkań online TUTAJ.

WybieraMY najważniejsze inwestycje. Basen rehabilitacyjny przy ul. Jesionowej  WybieraMY najważniejsze inwestycje. Basen rehabilitacyjny przy ul. Jesionowej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on kwietnia 02, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.