Miejskie kąpieliska. Spotkajmy się online

W poniedziałek, 25 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na rozmowę online o kąpieliskach. Zaprezentujemy, jak mają wyglądać nowe miejsca rekreacji w Parku Centralnym oraz nad Balatonem. Zachęcamy do zadawania pytań i zgłaszania sugestii. Ankieta konsultacyjna na stronie: www.bydgoszcz.pl/kapieliska

W spotkaniu weźmie udział Michał Sztybel, zastępca prezydenta odpowiedzialny za miejskie inwestycje. O szczegółowych rozwiązaniach opowiedzą przedstawiciele Wydziału Inwestycji Miasta. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, aby zapoznać się z planami miasta dotyczącymi utworzenia otwartych kąpielisk w mieście.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 25 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 17.00 na Facebooku/BydgoskieKonsultacje. Link do wydarzenia, znajduje się TUTAJ.

Jeśli masz pytania, napisz do nas już dziś na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl. A my postaramy się udzielić dodatkowych wyjaśnień podczas poniedziałkowej dyskusji. Swoje opinie i sugestie będzie można przekazywać także na bieżąco w komentarzach. Odpowiedzi na pytania znajdą się również w raporcie końcowym na stronie www.bydgoskiekonsultacje.pl 

 

Od 18 stycznia do 8 lutego dostępna jest elektroniczna ankieta do składania uwag lub poparcia poszczególnych rozwiązań. Zapraszamy na www.bydgoszcz.pl/kapieliska. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut.


Kąpielisko nad Brdą
Unikatowe w skali kraju kąpielisko powstanie na terenach tak zwanego Parku Centralnego przy hali Immobile Łuczniczka. By zapewnić bezpieczną rekreację konieczna będzie budowa zbiornika o powierzchni 3000 metrów kwadratowych pomiędzy halą Areny Bydgoszcz i przepływającym przez park strumieniem.

Zaplanowano połączenie go z Brdą kanałami zasilającymi i odprowadzającymi wodę oraz wyposażenie w zestaw odpowiednich urządzeń zapewniających czystość wody. Uporządkowany i zaaranżowany na nowo zostałby obszar o powierzchni około 7,5 hektara. W Parku Centralnym wraz ze zbiornikiem powstałyby również: budynek z zapleczem socjalno-gospodarczym, nowe ścieżki, drogi dojazdowe, elementy małej architektury, monitoring.

Bezpieczne zejście do wody gwarantowałyby pomosty, w tym jeden z 3 poziomami dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Plaża zorientowana byłaby od strony południowej. Po stronie zachodniej założono budynek socjalno-gospodarczy z toaletami, przebieralniami i biurem WOPR. Przy budynku zaplecza funkcjonowałaby również mobilna przestrzeń gastronomiczna np. dla foodtrucków (furgonetek z jedzeniem i napojami). Od strony północnej zbiornika projektanci zaproponowali nasadzenia roślin wodnych i przywodnych. Szacowany koszt całego założenia to ok. 9,5 mln zł.


Kąpielisko nad Balatonem

Na Bartodziejach kąpielisko powrócić ma nad Balaton. Bydgoszczanie korzystali z niego jeszcze na początku lat 80. XX wieku.
Zgodnie z przygotowaną koncepcją, plaża zostanie zlokalizowana przy południowej części zbiornika (przy szkółce żeglarskiej). Pod jej budowę planuje się wymianę gruntu do głębokości 2m, aby zagwarantować odpowiednią, jakość piasku. Na plaży rozmieszczone mają być całoroczne stałe parasole przeciwsłoneczne. Po obu stronach plaży powstaną również eleganckie tarasy wyłożone deskami, na których będzie można rozstawiać np. leżaki.


 
Zaplecze szatniowo-sanitarne ulokowane zostanie w obiektach rozbudowanej szkółki żeglarskiej. Cześć obiektu będzie można przystosować do potrzeb całorocznego lokalu gastronomicznego. W obiekcie wstępnie zarezerwowano też przestrzenie na mikromagazyny do przechowywania np. kajaków, desek surfingowych, osprzętu wyznaczającego strefy kąpieliska. Po wschodniej stronie plaży możliwa jest również  lokalizacja nowego budynku gastronomicznego, na przykład w oparciu o partnerstwo z zainteresowanymi przedsiębiorcami. Budowa kąpieliska na Bartodziejach została skalkulowana na poziomie ok. 4,5 mln zł.

Do pobrania:
- Dokumentacja Balaton 
- Dokumentacja Park Centralny
 
Miejskie kąpieliska. Spotkajmy się online Miejskie kąpieliska. Spotkajmy się online Reviewed by Miasto Bydgoszcz on stycznia 21, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.