Dziękujemy za głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

O północy, 30 grudnia zakończyliśmy głosowanie na pomysły mieszkańców zgłoszone w tym roku do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy w styczniu!Mieszkańcy głosowali przez 30 grudniowych dni, do wyboru mieli 352 różnorodne pomysły. Te, które zdobędą największą liczbę głosów trafią do realizacji. Ostateczne wyniki poznamy do 20 stycznia br. Bydgoszczanie bezpośrednio decydowali  na co wydać w przyszłym roku sumę 16 milionów złotych.  Aktualnie trwa weryfikacja wyników głosowania.

W tym roku z uwagi na obostrzenia epidemiczne bydgoszczanie głosowali poprzez aplikację internetową. Osoby nie posiadające dostępu do internetu mogły zagłosować za pośrednictwem Infolinii.

W tym roku można było zagłosować na projekty osiedlowe – tutaj do wydania było  12 milionów złotych. W tej kategorii zwycięskim zadań będzie najwięcej. Do wyboru było kilkaset zadań ulokowanych na wszystkich osiedlach.

Mieszkańcy wybierali także po jednym dużym zadaniu ponadosiedlowym – tutaj do wyboru mieli kilkanaście różnych zadań.

Ostatni głos dotyczył małych projektów społecznych. Mieszkańcy mieli do wyboru pół setki pomysłów na koncerty, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi, szkolenia i inne wydarzenia.

W poprzedniej edycji BBO zwycięskie zadania zdobywało od kilkunastu do nawet kilku tysięcy  głosów. Czasami o zwycięstwie przesądzały pojedyncze głosy.

Po weryfikacji głosowania, przedstawimy listę zwycięskich zadań, które zostaną wpisane do budżetu  miasta na 2021 rok. Lista z wynikami zostanie opublikowana najpóźniej 20 stycznia.

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się na www.bdgbo.pl

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :

•    Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo.
•    Na Stronie www  www.bdgbo.pl.

Dodatkowe Informacje można też uzyskać:

•    pisząc na adres - budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl
•    dzwoniąc na numer  - 52-58-58-926Dziękujemy za głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim  Dziękujemy za głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on grudnia 31, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.