Droga dla rowerów z Myślęcinka do Niemcza – czekamy na opinie

Przygotowujemy się do budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Jeździeckiej pomiędzy Myslęcinkiem i Niemczem. Gotowa jest już koncepcja trasy. Zależy nam na wyborze najkorzystniejszych rozwiązań. Zapraszamy do udziału w konsultacjach, które potrwają od 17 do 31 sierpnia.

Rowerowa inwestycja zlokalizowana zostanie w północnej części miasta, przy granicy z miejscowościami Niemcz i Osielsko. Łączna długość projektowanego ciągu pieszo-rowerowego wynosi około 2,3 km, a typowa szerokość to 3 m. Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Inwestycja obejmuję budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od ul. Podkowa do ul. Gdańskiej z nawiązaniem do istniejącego fragmentu pomiędzy ulicą Bydgoską, a Słowackiego w Niemczu. Karta konsultacyjna dostępna jest na stronie www.bydgoszcz.pl/jezdziecka

Opracowana wcześniej koncepcja zakłada również przebudowę i przesunięcie przystanków autobusowych w formie peronów przystankowych. Dodatkowo pierwszy przystanek przy ul. Gdańskiej zostanie przebudowany na zatokę autobusową.

Koncepcja była już przedmiotem prac Zespołu ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszczy. Część uwag środowisk rowerowych została już uwzględniona, a kolejne będą analizowane na etapie prac nad dokumentacją wykonawczą.

Na tę inwestycję, wartą ponad 4 mln złotych, miasto uzyskało zewnętrzne dofinansowanie w wysokości 2,4 mln. By je wykorzystać, konieczne jest rozpoczęcie prac jeszcze tej jesieni. Stąd konsultacje wyjątkowo odbywają się w wakacje i potrwają 14 dni.Ostateczna wartość inwestycji bedzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi ws. przebudowy za pośrednictwem karty konsultacyjnej dostępnej www.bydgoszcz.pl/jezdziecka lub w formie papierowej złożyć wy Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (ul.Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz). Dodatkowo – w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną – na pytanie mieszkańców dotyczące inwestycji odpowiadać będziemy w formie internetowego Q&A (pytanie i odpowiedź). Pytania dotyczące koncepcji można przesyłać na adres konsultacje@um.bydgoszcz.pl.

Kiedy? 17–31 sierpnia 2020 roku

Kto może wziąć udział w konsultacjach? W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy

Więcej Informacji, w tym koncepcja budowy infrastruktury pieszo-rowerowej na ul. Jeździeckiej, klauzula RODO dostępne są na stronie www.bydgoskiekonsultacje.pl

Karta konsultacyjna: www.bydgoszcz.pl/jezdziecka

Do pobrania

Karta papierowa (WORD do pobrania)

Koncepcja budowy (pobierz)

Zarządzenie

Plakat


Droga dla rowerów z Myślęcinka do Niemcza – czekamy na opinie  Droga dla rowerów z Myślęcinka do Niemcza – czekamy na opinie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on sierpnia 14, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.