Weryfikacja Obywatelska BBO – czekamy na uwagi od mieszkańców

Zgłoszone przez mieszkańców projekty mogą zostać już teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 października czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej.

Weryfikacja obywatelska  prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

 Weryfikacja zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Projekty sprawdzane są pod względem formalnym i merytorycznym, m.in. czy projekt jest zgodny z zasadami określonymi w zarządzeniu, czy nie narusza obowiązujących przepisów prawa, techniczne lub technologiczne możliwości realizacji projektu oraz czy koszt nie przekracza limitu pieniędzy przeznaczonych na dana kategorię projektu.

Dodatkowo zapraszamy także do weryfikacji obywatelskiej, która polega na przekazaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy na temat zgłoszonych w tej edycji projektów.

Lista wszystkich zgłoszonych pomysłów przez mieszkańców dostępna jest TUTAJ.

 Dotychczas zgłoszone opinie (kliknij)

Weryfikacja obywatelska prowadzona przez samych mieszkańców ma pomóc członkom Zespołu ds. weryfikacji jak i radom osiedla w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W listopadzie tego roku rozpocznie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2021 roku.

Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł.
Weryfikacja Obywatelska BBO – czekamy na uwagi od mieszkańców Weryfikacja Obywatelska BBO – czekamy na uwagi od mieszkańców Reviewed by Miasto Bydgoszcz on lipca 17, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.