Park Kulturowy - niebawem rozpoczną się konsultacje

Ochrona historycznych budynków, podwyższone standardy związane z estetyką przestrzeni publicznej, a także dbałość o dziedzictwo kulturowe Bydgoszczy to główne cele utworzenia Parku Kulturowego pod nazwą Stare Miasto.

Prace nad utworzeniem parku poprzedzą konsultacje społeczne, które rozpoczną się w poniedziałek, 9 marca br. Konsultacje odbędą się zgodnie z podjętą Uchwałą XXI/528/20 Rady Miasta Bydgoszczy. Z treścią uchwały oraz obwieszczenia o konsultacjach można zapoznać się TUTAJ.


O przystąpieniu do prac nad utworzeniem Parku Kulturowego Stare Miasto w Bydgoszczy, zdecydowali Radni na minionej sesji Rady Miasta Bydgoszczy w dniu 26 lutego. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem z obrad Rady Miasta. 

Celem utworzenia parku kulturowego Stare Miasto jest ochrona krajobrazu kulturowego i architektonicznego tej części Bydgoszczy. Szczególnie chodzi o zachowanie wyróżniającego się średniowiecznego układu urbanistycznego miasta lokacyjnego, fragmentów obwarowań, siatki ulic i budynków o dużej wartości historycznej wpisanych do rejestru lub do ewidencji zabytków.Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.
 Z projektem Uchwały dotyczącym utworzenia Parku Kulturowego można zapoznać się TUTAJ.
Park Kulturowy - niebawem rozpoczną się konsultacje Park Kulturowy - niebawem rozpoczną się konsultacje Reviewed by Miasto Bydgoszcz on marca 02, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.