Zgłoś projekt do BBO – zapraszamy na kolejne spotkania

Trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji mieszkańcy wybiorą zadania za rekordową kwotę – 16 mln zł. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Termin zgłaszania projektów upływa 12 czerwca.
Zapraszamy na kolejne spotkania informacyjne - chcemy pomóc mieszkańcom przy wypełnianiu formularzy zgłoszeniowych projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów, a tym samym do współdecydowania o tym, jak zmienią się nasze osiedla i miasto. Spotkaliśmy się już z przedstawicielami Rad Osiedla i młodzieżą z Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, odbyliśmy dyżur pisania projektów dla mieszkańców.

Autobus Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odwiedził już Fordon i Okole. Kolejnymi przystankami będą Osiedle Leśne, Szwederowo i Wyżyny. Spotkamy się również z seniorami.
Gdzie i kiedy zaparkuje zabytkowy autobus?

Zabytkowy autobus pojawi się w następujących lokalizacjach:
•    piątek, 24 maja w godzinach 9:00 – 12:00 - osiedle Leśne (Dworzec PKP Bydgoszcz Leśna)
•    sobota, 25 maja w godz. 9.00-12.00 - - osiedle Szwederowo (ul. Konopnickiej, przy „niebieskim” pawilonie)
•    poniedziałek, 27 maja w godz. 9.00-12.00 - osiedle Wyżyny (plac przy ul. Magnuszewskiej/Modrakowej)
Odbędą się również spotkania dla seniorów – zapraszamy we wtorek (28 maja) o godz. 17.00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5. W sprawie udziału w spotkaniach prosimy o kontakt na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl
Skorzystaj z projektów studentów UTP
Zachęcamy bydgoszczan do zgłoszenia pomysłów do BBO, w których mogą wykorzystać projekty wykonane przez studentów Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Projekty studentów wzornictwa mogą pomóc Państwu w opracowaniu pomysłu w ramach BBO na przykład na podwórko, ulicę czy skwer. Zainspirują, pokażą jak można zrobić to inaczej. Z projektami studentów wzornictwa można zapoznać się TUTAJ.
Jakie projekty można zgłaszać?
•   Małe projekty społeczne - ta kategoria została stworzona specjalnie z myślą o młodzieży i bydgoskich seniorach. W ramach małych projektów społecznych będą mogły być zgłaszane działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 46.830 zł.
•   Na projekty osiedlowe przeznaczone jest ponad 12 mln zł, zgodnie z podziałem środków na poszczególne Osiedla
Podział pieniędzy  przeznaczonych na dane osiedle  znajduje się TUTAJ www.bdgbo.pl/2019/05/skorzystaj-z-pomysow-studentow.html
•   Z kolei na projekty ponadosiedlowe przeznaczamy kwotę blisko 3, 5 mln zł. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 1.700.600 zł.
Każdy mieszkaniec (od 16 roku życia) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Szczegółowe informacje o programie można znaleźć TUTAJ
Formularz zgłoszeniowy znajduje się  na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo
Zgłoś projekt do BBO – zapraszamy na kolejne spotkania  Zgłoś projekt do BBO – zapraszamy na kolejne spotkania Reviewed by Miasto Bydgoszcz on maja 23, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.