Przyjdź na spotkanie w sprawie organizacji ruchu na Starym Mieście


Trwają konsultacje społeczne w sprawie organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku. We wtorek, 14 maja, o godz. 17.00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowym przy ul. Gdańskiej 5,  odbędzie się otwarte spotkanie dla wszystkich mieszkańców. Ankieta konsultacyjna i propozycją nowej organizacji ruchu dostępne są na stronie www.bydgoszcz.pl/Stary Rynek.

Jakie zmiany? Ograniczamy ruch samochodów

Zgodnie z proponowaną organizacją, z ruchu samochodów wyłączony będzie Stary Rynek oraz ulice: Mostowa, fragment ul. Krętej, Magdzińskiego, Jana Kazimierza, Zaułek, fragment ul. Długiej, Batorego, Niedźwiedzia i Ku Młynom. Ograniczenia w ruchu (z wyłączeniem pojazdów dojeżdżających do posesji) obowiązywałyby także w strefie zamieszkania: na ul. Jezuickiej, fragmencie ul. Długiej, Ku Młynom, Przyrzeczu, Farnej, Malczewskiego i Grodzkiej. W okolicach Starego Rynku będzie można poruszać się z ograniczoną do 30 km/h prędkością: fragmentem ul. Grodzkiej (od strony Rybiego Rynku), Podwale, Magdzińskiego, Pod Blankami, Trybunalską oraz na Wełnianym Rynku i na moście Staromiejskim. Pozostałe ulice stanowić będą strefę zamieszkania z ograniczeniem prędkości do 20 km/h.


Wypełnij ankietę
Do wypełnienia ankiety zachęcamy szczególnie właścicieli lokali i sklepów w okolicy Starego Rynku i mieszkańców tego obszaru. Ankietę można wypełnić na stronie www.bydgoszcz.pl/StaryRynek

Przyjdź na spotkanie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców we wtorek, 14 maja br., o godz. 17.00 do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5.

Płyta Starego Rynku z dnia na dzień pięknieje

Kończą się główne prace budowlane przy rewitalizacji Starego Rynku. Teraz wykonawca skupi się na małej architekturze i robotach wykończeniowych. Dzięki tej inwestycji Stary Rynek odzyska elegancki wygląd godny salonu miasta. Teraz prowadzone będą typowe roboty wykończeniowe (m.in. drobne prace brukarskie, dostosowanie stopni i pochylni do nowej nawierzchni, dokończenie gniazd do parasoli itp.) W najbliższych tygodniach zainstalowane zostaną też ostatnie latarnie, a cokół Pomnika Walki i Męczeństwa zostanie obłożony nowymi płytami. Zainstalowane zostaną też  mosiężne elementy podświetlanego pasa, który pokrywa się z przebiegiem 18 południka. Iluminację zyska też fontanna Kupffendera. Rynek zostanie wyposażany w elementy małej architektury, która została zaprojektowana w wyniku konkursu. W maju osadzane będą też jednolite parasole. Zgodnie z uwagami bydgoszczan oprócz roślin w donicach i kwietnikach zasadzone zostaną też dwa dorodne drzewa na wysokości biblioteki oraz wlotu ul. Mostowej.
Przyjdź na spotkanie w sprawie organizacji ruchu na Starym Mieście Przyjdź na spotkanie w sprawie organizacji ruchu na Starym Mieście  Reviewed by Miasto Bydgoszcz on maja 08, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.