Spotkanie z radami osiedli

Za nami spotkanie z przedstawicielami rad osiedli. Chcą się szkolić i kontynuować pracę w zaproponowanej formule. To dobry kierunek do tworzenia społeczeństwa obywatelskiego.
6 lutego odbyło się spotkanie z inicjatywy pełnomocnika ds. rad osiedli Bernadety Różańskiej-Majchrzak. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele bydgoskich rad osiedli. W spotkaniu wzięła również udział Przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska, Wiceprzewodniczący Ireneusz Nitkiewicz oraz Przewodniczący Komisji Samorządności Janusz Czwojda.  
Podczas spotkania zostały poruszone tematy związane ze świętem samorządu terytorialnego, który odbywa się 27 maja. Tego dnia najbardziej zasłużeni działacze osiedlowi otrzymują medal prezydenta miasta. Jest to ważny dzień dla przedstawicieli małych wspólnot jakimi są dzielnice miasta. Cieszy również fakt, że uczestnicy spotkania zarekomendowali tę formę współpracy. Spotkania w takiej formule odbędą się w przyszłości by poruszać na nich tematy związane z promowaniem udziału mieszkańców w wyborach do rad osiedli oraz aktywnym uczestnictwem mieszkańców w życiu lokalnej wspólnoty.

W najbliższym czasie zostaną zorganizowane szkolenia z funkcjonowania urzędu i z zasad obiegu dokumentów w urzędzie miasta. Dzięki temu członkom rad osiedli zostanie przybliżona specyfika pracy urzędu.

Warto wiedzieć:
Pełnomocnik ds. rad osiedli został powołany 11 grudnia 2018 roku. Do podstawowych zadań pełnomocnika należy współpraca z radami osiedli w zakresie zadań statutowych. Są to m.in. konsultowanie i opiniowanie istotnych dla osiedla decyzji i zamierzeń, ochrona środowiska naturalnego i kulturalnego, czy też wspieranie i pobudzanie życia społecznego na osiedlu. Pełnomocnik ma również za zadanie organizować spotkania rad osiedli z Prezydentem Miasta oraz Przewodniczącą Rady Miasta.
Pełnomocnik do spraw rad osiedli ma swoją siedzibę w ratuszu, w pok. 202. Telefon kontaktowy 52 58 58 342
Spotkanie z radami osiedli Spotkanie z radami osiedli Reviewed by Miasto Bydgoszcz on lutego 08, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.