Zapraszamy na trzecią debatę - wspólnie z mieszkańcami pracujemy nad strategią Bydgoszczy


Zapraszamy mieszkańców na trzecią debatę tematyczną, która odbędzie się w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy. Poniedziałkowe (30 października) spotkanie odbędzie się pod hasłem „Twórczość”.

W ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy rozpoczęliśmy kolejne działania związane z włączeniem mieszkańców miasta w dyskusję o przyszłości Bydgoszczy – cykl 6 debat strategicznych, w formie otwartych spotkań dla wszystkich zainteresowanych tematem.
Na spotkaniach będziemy dyskutować nad kształtem miasta w kontekście miejsca zamieszkania, pracy, nauki, spędzania wolnego czasu, zagospodarowania przestrzeni czy środowiska. Chcemy dowiedzieć się jak Bydgoszczanie wyobrażają sobie siebie i miasto za trzynaście lat, aby byli zadowoleni z życia w Bydgoszczy i chcieli w niej pozostać. W debatach uczestniczyć będą władze Bydgoszczy.

Trzecia z zaplanowanych debat odbędzie się 30 października 2017 roku o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” (wejście od strony rzeki Brdy). Debata organizowana jest pod hasłem „Twórczość”, a jej współorganizatorem jest Miejskie Centrum Kultury.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Na debatę w roli ekspertów i komentatorów zaproszeni zostali: Marzena Matowska – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, dr Grzegorz Kaczmarek  – społecznik, wykładowca UKW – Instytut Nauk Politycznych, prof. Marek Chamot – historyk, kulturoznawca, medioznawca, popularyzator historii i dziedzictwa kulturowego, publicysta i społecznik, pracownik naukowo-dydaktyczny WSG, Jacek Puzinowski  z Fundacji „Brwi" i Remigiusz Zawadzki z Fundacji Sztuki ART-HOUSE.

Punktem wyjścia do dyskusji będzie wprowadzenie do zagadnień związanych z planowaniem strategicznym i znaczeniem wypracowania przyszłego kształtu miasta oraz wstępne, częściowe wyniki prowadzanego obecnie badania ankietowego.Najważniejszym elementem spotkania będzie jednak dyskusja nad przyszłością miasta, której wyniki posłużą do dalszych prac nad aktualizacją Strategii.

Wszystkie wnioski, komentarze i pytania dotyczące aktualizacji Strategii można przesyłać na adres strategia@um.bydgoszcz.pl. Wszystkie przekazane uwagi będą na bieżąco analizowane. Prezentacja dot. Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030r. dostępna jest TUTAJ.

Zapraszamy na debatę: 30 października 2017, godz. 17.00, sala konferencyjna Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” (wejście od strony rzeki Brdy).
Zapraszamy na trzecią debatę - wspólnie z mieszkańcami pracujemy nad strategią Bydgoszczy Zapraszamy na trzecią debatę - wspólnie z mieszkańcami pracujemy nad strategią Bydgoszczy Reviewed by Unknown on października 27, 2017 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.