Ulice osiedlowe - zaczynamy konsultacje


 Od 22 września do 13 października będzie można zgłaszać uwagi do opracowanych koncepcji budowy ulic Jeżynowej, Botanicznej, Piaski i Sanatoryjnej.

O koncepcjach przebudowy ulic Botanicznej, Jeżynowej, Sanatoryjnej i Piaski można przeczytać TUTAJ.

Celem konsultacji jest zebranie uwag dotyczących przyjętych rozwiązań. Może skutkować to wprowadzeniem korekt do zaprezentowanych koncepcji. Ze szczegółowymi opisem zadania, mapami i planami można zapoznać się na stronach  ZDMiKP. Koncepcje przebudowy ulic  są dostępna także  w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174a ( piętro III, pokój 307 ).

Bydgoszczanie mogą zgłaszać uwagi na karcie konsultacyjnej, która jest dostępny również na stronie ZDMiKP. Wypełnione wnioski należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres konsultacje@zdmikp.bydgoszcz.pl lub pocztą tradycyjną na adres ZDMiKP (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz). Wnioski zostaną rozpatrzone wyłącznie w przypadku uzasadnienia propozycji  oraz podania wymaganych danych osobowych wraz z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie na potrzeby konsultacji.

Karty konsultacyjne:

ul. Sanatoryjna (doc.), (PDF)
ul. Botaniczna (doc.), (PDF)
ul. Piaski (doc.), (PDF)
ul. Jeżynowa (doc.), (PDF)

Ankietę można wypełnić przez Internet:

ul. Sanatoryjna (LINK)
ul. Botaniczna (LINK)
ul. Piaski (LINK)
ul. Jeżynowa (LINK)

Warto wiedzieć:
Przeprowadzenie w latach 2011-15 pakietu remontu głównych ciągów komunikacyjnych w Bydgoszczy (około 100 odcinków ulic) pozwoliło w ubiegłym roku na przyjęcie  program przebudowy ulic z nawierzchnią gruntową. Jest on realizowany w oparciu o cykliczną, przeprowadzaną co 3-lata, analizę, która wskaże priorytety inwestycyjne (ranking ulic) na podstawie sześciu kryteriów wyboru:
- rok nadania nazwy ulicy
- liczba mieszkańców
- zagrożenie powodziowe wywołane przez opady atmosferyczne
- ważność ulicy lokalnej w układzie transportowym miasta
- wskaźnik długości dróg gruntowych do sumy długości dróg na osiedlu
- funkcjonowanie obiektów użyteczności publicznej (np. szkoły, przychodnie)

Długość nowych ulic:
- Sanatoryjna – 1538 m
- Botaniczna – 715 m
- Piaski - 2500 m
- Jeżynowa – 622 m

Ulice osiedlowe - zaczynamy konsultacje Ulice osiedlowe - zaczynamy konsultacje Reviewed by Unknown on września 22, 2017 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.