Strategia rozwoju elektromobilności – zapraszamy na spotkanie z ekspertami!

Trwają konsultacje społeczne dotyczące opracowania dokumentu „Strategia rozwoju elektromobilności dla miasta Bydgoszcz do 2030 roku”. W ramach konsultacji – za pośrednictwem transmisji internetowej - odbędzie się Panel Ekspercki z udziałem sektora nauki i biznesu. 
Konsultacje realizowane są we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym. Opracowaniem dokumentu strategii zajmuje się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, a konkretnie Spółka Celowa UTP sp. z o.o., która jest liderem konsorcjum realizującym to zadanie wspólnie z Pomorską Grupą Konsultingową SA.

Panel ekspercki odbędzie się we wtorek, 14 lipca, o godz. 10.00. W związku z sytuacją pandemii w naszym kraju, panel będzie miał charakter zdalny. Paneliści będą debatowali na terenie kampusu uczelni w Regionalnym Centrum Innowacyjności Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Mieszkańcy miasta będą mogli uczestniczyć w panelu dzięki transmisji ze spotkania z możliwością zadawania pytań  na platformie: https://youtu.be/jb4hKr06LzI

Pytania od mieszkańców do panelistów będzie można zadawać  zarówno na chacie na platformie internetowej lub przesłać je na adres komercjalizacja@utp.edu.pl do dnia 14 lipca -  do godz. 11.00.

W panelu, który poprowadzi Pan Romuald Mayer z PGK SA, udział wezmą: Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy - Pani Maria Wasiak, pełniący obowiązki Dyrektora ZDMiKP- Pan Wojciech Nalazek, prof. UTP w Bydgoszczy - Pan Sławomir Cieślik, Prezes Zarządu MPK w Inowrocławiu - Pan Mariusz Kuszel, Przedstawiciel ENEA Szczecin - Pan Marcin Kopiczko, Przedstawiciel producenta ładowarek - firma Rawicom - Pan  Krzysztof Krawczyk oraz przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego - Pan Patryk Gulcz.

Podczas panelu z udziałem ekspertów poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia jak:
- Analiza możliwości budowy infrastruktury zasilającej samochody w energię elektryczną na terenie miasta, firm oraz przy domach prywatnych.
- Przegląd możliwości dofinansowania zakupu samochodów elektrycznych oraz przywilejów związanych z jego posiadaniem na terenie miasta Bydgoszczy.
- Analiza możliwości zapewnienia niezbędnej energii elektrycznej dla urządzeń technicznych, umożliwiających ładowanie pojazdów elektrycznych na terenie miasta.
- Analiza możliwości utworzenia sieci parkingów uprzywilejowanych dla pojazdów elektrycznych.
- Zasady funkcjonowania transportu publicznego opartego o pojazdy o napędzie elektrycznym.
Strategia rozwoju elektromobilności – zapraszamy na spotkanie z ekspertami! Strategia rozwoju elektromobilności – zapraszamy na spotkanie z ekspertami! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on lipca 09, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.