Wybierz Bydgoszczan Stulecia

Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania bydgoszczan, którzy w ostatnim stuleciu swoją działalnością budowali dobre imię naszego miasta. Na zgłoszenia – za pośrednictwem internetowej ankiety – czekamy od dzisiaj do końca listopada. Osoby biorące udział w plebiscycie wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych i zaproszeń na uroczystą galę.Ankieta internetowa: www.bydgoszcz.pl/plebiscyt

Wspólnie wybierzmy i uhonorujmy bydgoszczan, którzy w ostatnim 100-leciu swoją działalnością i odnoszonymi sukcesami budowali dobre imię Bydgoszczy na arenie krajowej lub międzynarodowej, dokonali otwarcia nowych perspektyw rozwoju, zapisali się wybitnymi dokonaniami  i zasługują na wyróżnienie tytułem „Bydgoszczanie Stulecia”.

Żeby zgłosić kandydata lub kandydatów należy wypełnić formularz, wskazując maksymalnie 10 osób pochodzących z Bydgoszczy. Mogą to być zarówno osoby żyjące, jak i nieżyjące. Dodatkowo należy podać funkcję lub obszar działania.

Osoby, które uzupełnią swoje wszystkie dane, wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych i podwójnych zaproszeń na uroczystą galę, podczas której odbędzie się rozstrzygnięcie plebiscytu.

Zgłoszenia w plebiscycie może dokonać osoba powyżej 16 roku życia. Termin przyjmowania formularzy mija 30 listopada br.

Ankieta internetowa: www.bydgoszcz.pl/plebiscyt

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komitet Honorowy Obchodów Roku Wolności dokona ostatecznego wyboru 25 wyróżnionych osób po 5 w każdym dwudziestoleciu (lata 20-30, 40-50, 60-70, lata 80-90 i po dwutysięcznym roku). W 2020 roku nastąpi również publikacja o setce najbardziej zasłużonych dla naszego miasta bydgoszczan. O tym kto znajdzie się w publikacji zdecydują m.in. mieszkańcy biorący udział w plebiscycie.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 20 stycznia 2020 roku podczas uroczystej gali.

Mieszkańcy, którzy wypełnią papierowy formularz znajdujący się w lokalnej prasie nie mogą brać udziału w internetowym plebiscycie.
Wybierz Bydgoszczan Stulecia Wybierz Bydgoszczan Stulecia Reviewed by Miasto Bydgoszcz on października 31, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.