Rozmawialiśmy o organizacji ruchu na Starym Rynku – ostatni moment na uwagi

W ramach konsultacji społecznych we wtorek (14.05) rozmawialiśmy w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu o zmianach w organizacji ruchu w okolicy Starego Rynku z mieszkańcami, przedsiębiorcami oraz społecznikami. Każdy kto chce zgłosić swoje uwagi może to zrobić do 20 maja na stronie www.bydgszcz.pl/StaryRynek.
W spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy prowadzący działalność w rejonie Starego Miasta, mieszkańcy – z terenu objętego konsultacjami, społecznicy zajmujący się promowaniem transportu publicznego oraz ruchu pieszego i rowerowego oraz przedstawiciele Rad Osiedli.
Mieszkańcy zgłaszali m.in. potrzebę większej liczby udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawiały się również głosy dotyczące przekraczania prędkości poruszania się po Starówce i bezpieczeństwa.

Przedsiębiorcy akcentowali potrzebę zapewnienia dostaw do swoich lokali. Wśród zebranych jedno nie budziło wątpliwości – ograniczenie ruchu samochodów jest niezbędnym elementem zbudowania nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni. Po zmianach Starówka będzie lepszym miejscem do robienia zakupów i spędzania wolnego czasu. Na uwagi czekamy do poniedziałku (20 maja) na stronie www.bydgoszcz.pl/StaryRynek
Jakie zmiany proponujemy?
Zgodnie z proponowaną organizacją z ruchu samochodów  wyłączony będzie całkowicie Stary Rynek oraz ulice: Mostowa, fragment ul. Krętej, Magdzińskiego, Jana Kazimierza, Zaułek, fragment ul. Długiej, Batorego, Niedźwiedzia i Ku Młynom. Ograniczenia w ruchu (z wyłączeniem pojazdów dojeżdżających do posesji) obowiązywałyby także w strefie zamieszkania: na ul. Jezuickiej, fragmencie ul. Długiej, Ku Młynom, Przyrzeczu, Farnej, Malczewskiego i Grodzkiej.
W okolicach Starego Rynku będzie można poruszać się z ograniczoną do 30 km/h prędkością: fragmentem ul. Grodzkiej (od strony Rybiego Rynku), Podwale, Magdzińskiego, Pod Blankami, Trybunalską oraz na Wełnianym Rynku i na moście Staromiejskim. Pozostałe ulice stanowić będą strefę zamieszkania z ograniczeniem prędkości do 20 km/h.
Warto wiedzieć:
Płyta Starego Rynku z dnia na dzień pięknieje. Niebawem zakończy się rewitalizacja tego miejsca, pojawią się ozdobne elementy małej architektury, jak i zieleni. Zgodnie z uwagami bydgoszczan oprócz roślin w donicach i kwietnikach zasadzone zostaną też dwa dorodne drzewa na wysokości biblioteki oraz wlotu ul. Mostowej. Zgodę na takie rozwiązanie wyraził Wojewódzki Konserwator Zabytków.  Lokalni przedsiębiorcy zaproszą swoich gości do letnich ogródków. W związku z odnowieniem płyty chcemy poznać opinię mieszkańców – czy idąc za przykładem innych nowoczesnych miast, chcą bez ograniczeń poruszać się pieszo po bydgoskiej starówce.
Rozmawialiśmy o organizacji ruchu na Starym Rynku – ostatni moment na uwagi Rozmawialiśmy o organizacji ruchu na Starym Rynku – ostatni moment na uwagi Reviewed by Miasto Bydgoszcz on maja 15, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.