Mobilny punkt Bydgoskich Konsultacji na Osiedlu Leśnym

Mobilny punkt Bydgoskich Konsultacji 13 marca (środa) w godz. 15:00-17:00 zawitał na Osiedlu Leśnym, na pętli przy stacji Bydgoszcz Leśna. Wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy namawialiśmy mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie wprowadzenia w Bydgoszczy biletów czasowych.Do końca marca trwają konsultacje społeczne dotyczące wprowadzenia nowych biletów czasowych.  Celem konsultacji jest zaktualizowanie - wspólnie z mieszkańcami - oferty biletów w komunikacji miejskiej.
Ankietę konsultacyjną można wypełnić elektronicznie na stronie www.bydgoszcz.pl/bilety lub w wersji tradycyjnej, w naszych mobilnych punktach konsultacyjnych. Do tej pory wypełnionych zostało ok. 1700 ankiet.

Punkt mobilny - zabytkowy autobus Mercedes e305, pojawi się w następujących lokalizacjach:
- 16 marca (sobota) w godz. 10:00-12:00 w Fordonie, w okolicy targowiska Białe przy ul. Pelplińskiej.
- 27 marca (środa) w godz. 15:00-17:00 na rondzie Grunwaldzkim
Lista terminów i lokalizacji, gdzie będzie można spotkać ankieterów ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy:

- 15.03 (piątek) godzina 15-17 Fordońska/Fabryczna

- 19.03 (wtorek) godzina 15-17 Szubińska/Żwirki i Wigury

- 20.03 (środa) godzina 10-12 ul. Mostowa

- 22.03 (piątek) godzina 15-17 Rondo Toruńskie

- 24.03 (niedziela) godzina 10-12 Wyżyny - Glinki/Dąbrowa/Magnuszewska

- 25.03 (poniedziałek) godzina 15-17 Wojska Polskiego/Kładka

- 31.03 (niedziela) godzina 10-12 Rondo Kujawskie - ul. Wojska Polskiego

Warto podkreślić, że oferta biletów komunikacji publicznej ma zasadniczy wpływ na funkcjonowanie transportu zbiorowego w mieście. Chcemy poznać oczekiwania mieszkańców tak, aby korzystali z komunikacji miejskiej w sposób bezproblemowy i wygodny. Konsultacje nie są przeprowadzane w celu zmiany cen biletów komunikacji miejskiej. W konsultacjach społecznych chcemy zapytać bydgoszczan o wprowadzenie do oferty dodatkowych biletów czasowych. Celem konsultacji jest poznanie ich opinii na temat dotychczasowego systemu i potrzeb.
Mieszkańcy mogą wybrać jeden z dwóch modeli:
- wprowadzenie biletów czasowych, z czego jeden z biletów czasowych pełnić będzie funkcję biletu jednorazowego (jednoprzejazdowego) – taki model skutkować będzie wycofaniem dotychczasowego biletu jednorazowego.
- wprowadzenie biletów czasowych oraz pozostawienie funkcjonującego biletu jednorazowego (jednoprzejazdowego).

Mieszkańcy będą mogli zgłosić dodatkowe uwagi i wskazać inne możliwe rozwiązania. Aktualnie w mieście funkcjonują bilety jednorazowe oraz czasowe (godzinne, dobowe,5-dobowe, jednodniowe).
Mobilny punkt Bydgoskich Konsultacji na Osiedlu Leśnym Mobilny punkt Bydgoskich Konsultacji na Osiedlu Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on marca 13, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.