Korzystasz z komunikacji miejskiej? Podziel się z nami swoją opinią!


Do 31 marca można zgłaszać swoje uwagi dotyczące wprowadzenia nowych biletów czasowych.  Celem konsultacji jest zaktualizowanie wspólnie z mieszkańcami oferty biletów w komunikacji miejskiej.


Ankietę konsultacyjną można wypełnić elektronicznie na stronie www.bydgoszcz.pl/bilety lub w wersji tradycyjnej,  w naszych mobilnych punktach konsultacyjnych. Do tej pory w konsultacjach wypełnionych zostało ok. 900 ankiet.
Punkt mobilny - zabytkowy autobus Mercedes e305, pojawi się w następujących lokalizacjach:

·         6 marca (środa) w godz. 15:00-17:00 na osiedlu Błonie, na pętli autobusowej.
·         13 marca (środa) w godz. 15:00-17:00 na osiedlu Leśnym, na pętli przy stacji Bydgoszcz Leśne.
·         16 marca (sobota) w godz. 10:00-12:00 w Fordonie, w okolicy targowiska Białe przy ul. Pelplińskiej.
·         27 marca (środa) w godz. 15:00-17:00 na rondzie Grunwaldzkim.

Ponadto w kilku lokalizacjach pojawią się ankieterzy – członkowie Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, którzy pomogą mieszkańcom wypełnić ankietę. Ich lokalizacje to m.in. rondo Kujawskie, Jagiellonów, Fordońskie, Toruńskie, Grunwaldzkie oraz ul. Mostowa, Fordońska/Fabryczna, rynek na Bartodziejach oraz okolice kładki na Wyżynach.


Warto podkreślić, że oferta biletów komunikacji publicznej ma
zasadniczy wpływ na funkcjonowanie transportu zbiorowego w mieście. Chcemy poznać oczekiwania mieszkańców tak, aby korzystali z komunikacji miejskiej w sposób bezproblemowy i wygodny. Konsultacje nie są przeprowadzane w celu zmiany cen biletów komunikacji miejskiej. W konsultacjach społecznych chcemy zapytać bydgoszczan o wprowadzenie do oferty dodatkowych biletów czasowych. Celem konsultacji jest poznanie ich opinii na temat dotychczasowego systemu i potrzeb.

Mieszkańcy będą mogli wybrać jeden z dwóch modeli:
- wprowadzenie biletów czasowych, z czego jeden z biletów czasowych pełnić będzie funkcję biletu jednorazowego (jednoprzejazdowego) – taki model skutkować będzie wycofaniem dotychczasowego biletu jednorazowego.
- wprowadzenie biletów czasowych oraz pozostawienie funkcjonującego biletu jednorazowego (jednoprzejazdowego).
Mieszkańcy będą mogli zgłosić dodatkowe uwagi i wskazać inne możliwe rozwiązania. Aktualnie w mieście funkcjonują bilety jednorazowe oraz czasowe (godzinne, dobowe,5-dobowe, jednodniowe).
Jak jest w innych miastach?
 
Szczecin
Bilety czasowe: 15, 30, 60, 120 min.
Poznań
Bilety czasowe: 10, 40 min. (jednocześnie  bilet jednoprzejazdowy)
Kraków
Bilet jednorazowy jedno lub dwu przejazdowy,
bilety czasowe: 20, 40, 60, 90 min.
Lublin
Bilety czasowe: 30 min. (jednocześnie  bilet jednoprzejazdowy), 60 min.
Korzystasz z komunikacji miejskiej? Podziel się z nami swoją opinią! Korzystasz z komunikacji miejskiej? Podziel się z nami swoją opinią! Reviewed by Unknown on marca 05, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.