Astoria. Duża strefa zewnętrzna – zapraszamy na konsultacje


Zakończyły się prace nad wstępną koncepcją  zagospodarowania dużej strefy zewnętrznej wokół budowanego basenu Astoria. W środę (19 września) rozpoczęły się konsultacje społeczne. Zależy nam, by nowe miejsce nad brzegiem Brdy tętniło życiem i dostarczało wielu pozytywnych emocji.

                                        ANKIETĘ MOŻNA WYPEŁNIĆ TUTAJ

- Od początku zakładaliśmy połączenie basenu olimpijskiego z atrakcyjną strefą zewnętrzną – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - W tym roku udało się nam przejąć dodatkowe tereny nad brzegiem Brdy. Umożliwiło to przygotowanie koncepcji obejmującej pas nad Brdą od basenu aż do ul. Unii Lubelskiej. Wstępnie zakładamy wytyczenie kilku  stref. Liczę, że otwarte baseny, brodziki, wodne atrakcje, plaża z leżakami oraz urządzenia do ćwiczeń będą cieszyły się dużym zainteresowaniem i będą dostarczać wielu pozytywnych emocji. To będzie doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu. Jak ostatecznie będzie ono wyglądać zależy między innymi od bydgoszczan. Zapraszam o udziału w konsultacjach.

Koncepcją objęty jest teren ciągnący się wzdłuż bulwarów od budowanego basenu Astorii aż do ul. Unii Lubelskiej. To obszar o powierzchni około 21 tysięcy metrów kwadratowych. Wstępnie podzielono go na 4 strefy. Najbliżej Astorii zaplanowano strefę basenów pływackich z szatniami i gastronomią. W środkowej części obszaru znajdzie się natomiast największa strefa zabaw i rekreacji wodnej. Proponowane jest w niej zlokalizowanie takich atrakcji jak: brodziki, rwąca rzeka, zjeżdżalnia rurowa, wodny plac zabaw. Bardziej na zachód planowane jest utworzenie strefy relaksu z plażą, leżakami, boiskami do siatkówki  plażowej i natryskami schładzającymi. Najbliżej ulicy Unii Lubelskiej powstanie natomiast strefa rekreacji ruchowej z parkiem linowym dla dzieci, placem zabaw, urządzeniami do ćwiczeń oraz parkour parkiem. Cały obszar będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Zgodnie z rekomendacją Rady ds. Partycypacji Społecznej koncepcja zostanie poddana konsultacjom społecznym. – Rozpoczną się one w środę (19 września). Swoje opinie będzie można zgłaszać do 15 października. W trakcie konsultacji zaprosimy również bydgoszczan na spacer badawczy. Chcemy w terenie pokazać jak wygląda teren pod zewnętrzną strefę rekreacji i jak może on się zmienić – mówi Monika Matowska, członkini Rady ds. Partycypacji Społecznej.Konsultacje przeprowadzone będą za pomocą dwóch narzędzi: ankiety konsultacyjnej oraz spaceru badawczego. Dokładnym termin spaceru zostanie ustalony w najbliższych dniach.  Ankiety papierowe będą dostępne w budynkach ratusza na ul. Jezuickiej, Grudziądzkiej, Wydziale Świadczeń Rodzinnych na Wojska Polskiego 65 oraz  w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Zielonych Arkadach. Więcej szczegółów dotyczących koncepcji zagospodarowania terenów przy Astorii znajduje się:
• w prezentacji TUTAJ

Warto wiedzieć:

Nowa Astoria będzie największym basenem w regionie. Niecka będzie miała olimpijskie wymiary. Tory o długości 50 metrów zapewnią możliwość profesjonalnego treningu najlepszym sportowcom. Pływacy będą mogli odbywać zgrupowania na miejscu. Budowa rozpoczęła się w sierpniu.
Astoria. Duża strefa zewnętrzna – zapraszamy na konsultacje Astoria. Duża strefa zewnętrzna – zapraszamy na konsultacje Reviewed by Unknown on września 13, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.