Budujemy baseny. Następny na Tatrzańskim, potem dwa kolejne


Tatrzańskie, Miedzyń, Leśne – w takiej kolejności będą budowane baseny w Bydgoszczy. To wynik konsultacji z mieszkańcami Bydgoszczy. W budowie znajduje się już obiekt na Kapuściskach.

Miasto dysponuje projektami budowy trzech przyszkolnych basenów w Bydgoszczy. Powstaną one na osiedlach z największą liczbą mieszkańców, na których do tej pory nie funkcjonowały pływalnie. Poza tym lokalizacje uwzględniają między innymi liczbę dzieci korzystających z zajęć na pływalni oraz odległości szkół od innych basenów na terenie miasta. Bydgoszczanie decydowali o kolejności realizacji tych  inwestycji.

Najwięcej głosów otrzymała lokalizacja na osiedlu Tatrzańskim przy Zespole szkół nr 28 na ul. Kromera. To miejsce jako priorytet wskazało ponad  15  tysięcy bydgoszczan. Blisko 7 tysięcy głosów otrzymała lokalizacja na Miedzyniu przy Zespole szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Na trzecim miejscu uplasowała się budowa basenu na osiedlu Leśnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 7 przy ul. 11 Listopada (ponad 4 tys. głosów). Łącznie w głosowaniu wzięło udział blisko 27 tysięcy mieszkańców. Wszystkie zostały zweryfikowane – 1170 głosów odrzucono (głosowanie wielokrotne, nieprawidłowe dane). Budowa każdego nowego basenu będzie zaczynała się nie rzadziej niż co 2 lata.

- Dziękuję wszystkim za udział w tym głosowaniu – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Chcę jeszcze raz podkreślić, że decydowaliśmy, nie o tym gdzie powstaną baseny, tylko w jakiej kolejności je zbudujemy. To jeden z celów, zapisanych w strategii rozwoju miasta, który konsekwentnie realizujemy. Za nami modernizacja  obiektu na Bartodziejach, zbudowaliśmy nowoczesny basen na Błoniu, kolejny jest w trakcie budowy na Kapuściskach. Następny wybudujemy na Tatrzańskim. Po nim ruszamy z pracami na Miedzyniu i Leśnym

Obecnie trwa budowa basenu na Kapuściskach, który będzie miał charakter parku wodnego  Inwestycja jest warta 24,4 mln zł. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajduje się w tekście "Park wodny na Kapuściskach. Ruszyły prace budowlane. Raport nr 4”. Po zakończeniu tego zadania rozpocznie się budowa obiektu na Tatrzańskim.

Wyniki głosowania:
- Tatrzańskie – 15125 głosów
- Miedzyń – 6970 głosów
- Leśne – 4475 głosów
Budujemy baseny. Następny na Tatrzańskim, potem dwa kolejne Budujemy baseny. Następny na Tatrzańskim, potem dwa kolejne Reviewed by Unknown on listopada 30, 2017 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.