Czym są konsultacje społeczneKonsultacje społeczne są formą dialogu, którą miasto przeprowadzi z mieszkańcami, by poznać ich opinie. Obowiązującym dokumentem, który reguluje kwestie przeprowadzania w Bydgoszczy konsultacji społecznych jest uchwała nr XLI/879/17 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Bydgoszczy.

Zgodnie z regulaminem będziemy podejmować dialog z mieszkańcami w ważnych dla naszej lokalnej społeczności sprawach. Konsultowane będą zarówno kwestie dotyczące spraw bieżących takich jak remonty i inwestycje oraz dokumenty, których proces konsultacyjny wymagany jest przepisami prawa. 

Nowy regulamin konsultacji społecznych daje nam więcej możliwości, a przede wszystkim więcej narzędzi, by w sposób sprawny, ale również bardziej atrakcyjny dla mieszkańców, przedstawić konsultowany temat i poznać zdanie i opinie bydgoszczan. Nie będziemy ograniczać się wyłącznie do wypełniania ankiet, czy przesyłania swoich uwag. Nowe narzędzia takie jak otwarte spotkania, czy warsztaty będą kolejnym, nowym elementem naszych działań.

Głos mieszkańców jest dla nas bardzo ważny, dlatego liczymy na zainteresowanie bydgoszczan i duże zaangażowanie we wspólnie podejmowane decyzje.

Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych dokumentów:

- wykaz wszystkich publikacji na stronie www.partycypacjobywatelska.pl
- poradnik o planowaniu przestrzennym
Czym są konsultacje społeczne Czym są konsultacje społeczne Reviewed by Unknown on kwietnia 20, 2017 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.