Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz

Dalsza rozbudowa Stadionu Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pozwoli na dostosowanie obiektu do najnowszych standardów i organizację światowych imprez. Z myślą o komforcie kibiców żużla trwa projektowanie nowej trybuny na pierwszym łuku stadionu. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec roku. Pierwszy łuk pomieści 4,5 tys. kibiców. Tak samo, jak w przypadku pierwszego etapu przebudowy stadionu, czyli sektora B, nowo zaprojektowane trybuny będą przybliżone do toru. Pod trybunami obiektu przy ul. Sportowej znajdzie się także Muzeum Polonii z kolekcją pamiątek klubowych. Pod południową trybuną, zgodnie z założeniami, zlokalizowane będą pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjna. Przebudowa pozwoli także na ulokowanie punktów gastronomicznych od zewnętrznej strony trybuny.

Po przebudowie pierwszego łuku połączona zostanie trybuna głównej z nową przebudowaną trybuną wschodnią, która została oddana do użytku w zeszłym roku. Na to zadanie miasto wydało 23 mln zł. Nowoczesna trybuna spełnia wymagania ekstraligi i pomieści 2,5 tys. kibiców. Dla zawodników został wybudowany nowy park maszyn z boksami i garażami. Zawodnicy mają do dyspozycji także zaplecze socjalno-sanitarne. Powstały też miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.


 

Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz  Rozbudowa stadionu Polonii Bydgoszcz Reviewed by Miasto Bydgoszcz on marca 21, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.