Budowa basenu rehabilitacyjnego przy ul. Jesionowej

Kryty basen rehabilitacyjny zaprojektowano przy Zespół Szkół Nr 30 Specjalnych przy ul. Jesionowej. Uczniami zespołu na Szwederowie są dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Obiekt służyłby osobom niepełnosprawnym z całej Bydgoszczy, ale mógłby udostępniony także innym grupom.

Basen ma powstać w części działki, gdzie dziś znajduje się parking, obok sali gimastycznej. Plan inwestycji zakłada budowę dwukondygnacyjnego basenu, łącznika ze szkołą, dostosowanie budynku szkoły i zagospodarowanie terenu. 

Basen umożliwia nowoczesną terapię dla osób z różnymi niepełnosprawnościami - ruchową, wzrokową, słuchową i intelektualną. Największa niecka basenowa o długości 12 metrów ma mieć podnoszone dno. W drugiej, okrągłej niecce, znajdą się gejzery, kurtyny i bicze wodne. 

Będą też pomieszczenia i urządzenia do terapii flotacyjnej z niecką (w zbiorniku ciepłej, słonej wody), terapii rowerowej w wodzie, wirówki do narządów ruchu, sauna na podczerwień. W godzinach gdy szkoła będzie zamknięta, basen ma służyć pozostałym mieszkańcom, w tym seniorom. Miasto dysponuje gotowym projektem budowlanym, jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Miasto zgłosiło go do Krajowego Planu Odbudowy, ale według obecnego projektu KPO przedstawionego przez Rząd nie ma szans na jego dofinansowanie. 


 

Budowa basenu rehabilitacyjnego przy ul. Jesionowej  Budowa basenu rehabilitacyjnego przy ul. Jesionowej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on marca 21, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.