Budowa basenu na osiedlu Leśnym

Teren na budowę basenu zarezerwowany jest  przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Czerkaskiej. Dwukondygnacyjny obiekt będzie pełnił rolę szkolnego i osiedlowego centrum sportowego.

W ostatnich latach, w oparciu o prognozowane dochody miasta, powstały projekty pięciu basenów. Cztery z nich są realizowane. Z pływalni na na Błoniu i Kapuściskach korzystają już mieszkańcy. Wkrótce otwarty zostanie basen na Tatrzańskim, w budowie jest basen na Miedzyniu. 

Budowa ostatniej pływalni - na Leśnym - jest większym wyzwaniem, ze względu na ograniczenie dochodów miasta, czyli mniej pieniędzy na miejskie inwestycje, niż przed zmianami prawa krajowego i pandemią. 

Dla połączenia szkoły ZSO nr 7 z budynkiem basenu został zaprojektowany łącznik. W hali znajdzie się basen o wymiarach 25 x 12,5 m, z sześcioma torami. Zostanie wyposażony w podnośnik dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Zaprojektowano również kompleks brodzików dla najmłodszych. Strefa dziecięca zostanie wyposażona w wiele atrakcji. Dodatkowo zaplanowana została część wypoczynkowa z wannami SPA. W kompleksie, oprócz strefy hali basenowej, wydzielone zostaną też strefy: wejściowa, fitness, szatni z węzłem sanitarnym, techniczna i administracyjna. 

Dotychczas wybudowane pływalnie kosztowały w granicach 18-32 mln zł, w zależności od wielkości basenu oraz sytuacji na rynku budowlanym.


 

Budowa basenu na osiedlu Leśnym  Budowa basenu na osiedlu Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on marca 21, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.